JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro (Centers for Disease Control and Prevention - CDC) duomenimis, užregistruotų COVID-19 proveržio atvejų skaičius viršijo 9000, praneša „The Epoch Times“.
Balandžio 16 d. Sveikatos apsaugos agentūros turima informacija, prabėgus dviem savaitėms po paskutinės injekcijos, 9 245 paskiepytų asmenų COVID-19 testai buvo teigiami. 835 iš jų teko hospitalizuoti, o 132 skiepus gavę žmonės mirė.
Tiesa, iš hospitalizuotų pacientų 241 buvo besimptomiai arba sirgo gretutinėmis ligomis, 20 mirčių taip pat buvo besimptomės arba nesusijusios koronavirusu.
Tokie skaičiai buvo gauti išanalizavus 46 JAV valstijų ir teritorijų pateiktus duomenis, tačiau nebuvo patikslinta, kurios keturios valstijos informacijos CDC nepateikė. Leidinio teigimu, šie skaičiai gali ir neatspindėti tikrosios situacijos, nes CDC priežiūros sistema yra pasyvi ir remiasi savanoriškai valstijų sveikatos apsaugos departamentų pateikiama informacija. Be to, dėl per mažų testavimo apimčių galėjo būti nustatyti ne visi proveržio atvejai.
„Minėti duomenys yra „momentinė situacijos nuotrauka“, padedanti nustatyti užsikrėtimo modelius ir fiksuoti signalus, perspėjančius apie po vakcinacijos galinčius prasidėti proveržius. CDC ir valstijų sveikatos apsaugos departamentai persiorientavo tik į vakcinos proveržio atvejų, po kurių žmonės būna hospitalizuojami arba miršta, tyrimą. Šie duomenys bus reguliariai atnaujinami ir skelbiami kiekvieną penktadienį “, - sakoma agentūros pranešime.
Proveržio atvejis reiškia, kad asmens COVID-19 testas, nepaisant to, jog jis buvo paskiepytas ir po paskutinės dozės praėjo dvi ar daugiau savaičių, buvo teigiamas. Dvejomis iš trijų Jungtinėse Valstijose naudojamų vakcinų paskiepijama per du kartus.
Nors skiepytų asmenų užsikrėtimų skaičius auga, CDC teigimu, vakcinos vis dar yra veiksminga priemonė kovoje su koronavirusu. Klinikiniai tyrimai, kuriuos peržiūrėjo vaistų reguliuotojai, parodė, kad „Pfizer“ vakcinos veiksmingumas siekia 95 proc., „Moderna“ - 94 proc., „Johnson & Johnson“ - 66,9 proc.
Taip pat prieš porą dienų buvo atnaujintas po vakcinavimo pasireiškusių šalutinių poveikių atvejų sąrašas. Informavimo apie šalutinius poveikius sistemos (Vaccine Adverse Event Reporting System - VAERS) duomenimis, šalutiniai poveikiai buvo fiksuoti daugiau negu 133 000 karų.
Sistemoje, per kurią federalinės valdžios institucijos skatina žmones teikti ataskaitas, yra gauti ir 3 607 pranešimai apie po vakcinacijos ištikusias mirtis. Taip pat buvo užregistruoti 2 527 pavojų žmonių gyvybei sukėlę atvejai, daugiau negu 1 600 nuolatinės negalios atvejų ir beveik 8 500 atvejų, kai pacientus reikėjo hospitalizuoti.
CDC savo svetainėje teigia, kad „rinkdama informaciją VAERS nesigilino į tikrąsias mirčių priežastis, remiantis kuriomis būtų galima indukuoti ar vakcinos nuo COVID-19 kelia pavojų“. Taip pat akcentuojama, jog institucijos gydytojai kartu su Maisto ir vaistų administracijos reguliavimo institucijomis išanalizavo kiekvieną fiksuotą mirties atvejį.
„Peržiūrėjus turimą klinikinę informaciją, įskaitant mirties liudijimus, skrodimų ataskaitas ir medicininius dokumentus, nebuvo nustatyta jokių įrodymų, kad vakcinacija prisidėjo prie pacientų mirties", - teigiama prieš kelias dienas CDC išplatintame pranešime.