respublika.lt

VU profesorė: vilčių, kad švietimo reformos įgis pagreitį pradėjus dirbti naujajai valdžiai, tikrai yra

(0)
Publikuota: 2020 lapkričio 25 14:08:41, Monika Grigutytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Vilniaus universiteto (VU) profesorė dr. Lilija Duoblienė. Dainiaus Labučio nuotr.

Vilniaus universiteto (VU) profesorė dr. Lilija Duoblienė sako, kad iš naujosios valdžios universitetų bendruomenė tikisi glaudesnio bendradarbiavimo ir talkininkavimo sprendžiant švietimo problemas. Ji taip pat pridūrė, kad, siekiant pažangos švietimo sistemoje, šalia informacinių technologijų (IT) vystymosi būtinas ir kritinio mąstymo ugdymas.

 


„Atėjusios valdžios programos mums daug žada. Manau viskas priklausys nuo to, kiek jie tarsis. Mes esame pasirengę bendradarbiauti ir talkininkauti, bet kiek įsiklausys į mūsų nuomonę yra kitas klausimas. Bet vilčių, kad švietimas įgis kažkokį naują pagreitį, tikrai yra", - Valstybės kontrolės organizuojamos konferencijos „Signals" metu kalbėjo ji.

L. Duoblienė taip pat pridūrė, kad nekoreliuodamas su kritinio mąstymo ugdymu IT naudojimas švietimo įstaigose gali tik didinti atskirtį tarp moksleivių.

„Technologijų specialistai dažnai svarsto apie tai, kad technologijų naudojimas tik padidins atskirtį arba pasiekimų atotrūkį, nes, jei nupirksime puikius kompiuterius ir juos padalinsime, tai nieko nereikš. Viskas priklausys nuo infrastruktūros ir nuo to, kokie yra IT gebėjimai (...). Turi būti įdėta ir labai daug pastangų, kad ugdymo procesas būtų subalansuotas, šalia technologijų turi atsirasti kritinio mąstymo ugdymas, tai paraleliai einantis dalykas", - tikino ji.

Tuo metu „Turing College" įkūrėjas Lukas Kaminskis tikina, kad pokyčių švietimo sistemoje reikėtų siekti per alternatyvas.

„Pokyčius švietimo sistemoje įsivaizduojame per alternatyvas (...). Reikia naikinti formalaus ir neformalaus švietimo formalizavimą ir galvoti holistiškiau, kad yra skirtingos švietimo veiklos, kurios gali papildyti (viena kitą - ELTA). Ir kai galvojame apie skaitmenines kompetencijas ir ateitį, IT iš tikrųjų ir yra tas tiltas, kuris jungia įvairias skirtingas sritis", - kalbėjo jis.

L. Kaminskis teigė, kad, nors egzistuoja IT ir švietimo atotrūkis, jį sumažinti padėtų technologinio ugdymo kontekstualizavimas.

„Sutinku, kad IT augimas yra atitrūkęs nuo švietimo augimo (...). Technologinis ugdymas taip pat labai greitai keičiasi, ir reikia atrasti metodus, kurie būtų kotekstualizuoti ir jaunimui suprantami, kurie leistų įgyti kompetencijų per IT suprantamesniu būdu", - tikino jis.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate JAV sprendimą laikinai sustabdyti ginklų tiekimą Ukrainai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+10 +17 C

+14 +19 C

+14 +22 C

+16 +22 C

+19 +27 C

+17 +23 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-4 m/s