respublika.lt

Jolanta BLAŽYTĖ: Vaikai - skaitmeniniame kalėjime? (241)

2021 kovo 30 08:00:00
Jolanta Blažytė

Man labai nepatinka, kai didysis filantrokapitalistas Bilas Geitsas savo cypiančiu balsu rėkia, kad reikia suvakcinuoti visą pasaulio populiaciją. Bet šis cypimas- tai tik žiedeliai. Bilas dar nori pertvarkyti visą JAV švietimo sistemą taip, kad joje visam laikui liktų tik nuotolinis mokymas (na, o įkandin JAV, kaip suprantu, bėgsime ir mes).

×
nuotr. 3 nuotr.
Jolanta Blažytė. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Dar pandemijos pradžioje, uždarius visus pasaulio vaikus tarp keturių namų sienų, ramiausias šioje situacijoje išliko Bilas: „Kokios problemos? Juk yra technologijos.." . Ir šis Bilo žodis netrukus virto kūnu: Bilas, kartu su Niujorko meru Andrew Coumo ir buvusiu Google CEO Eric Schmidt Niujorko mokyklose paleido pilotinius projektus, kurie įrodys (būtinai įrodys, nes Bilas įrodo viską, ką tik užsimano), kad nuotolinis mokymas yra labai gera ir naudinga idėja.

„Deja, šie neva išsilavinę žmonės nelabai žino, ką reiškia išsilavinimas", - taip šias Bilo užmačias pakomentavo žymus visuomenės veikėjas ir daugelio universitetų lektorius Satish Kumar. Jis dar Bilui paaiškino, kad lotynų kalboje žodis educare reiškia vystyti tai, kas jau yra.

Toliau pacituosiu Satish Kumar kreipimąsi į pasaulio bendruomenę:

„Kiekvienas žmogus ateina į šią žemę su savo unikaliu potencialu. Tikrojo mokytojo pareiga yra atrasti ir sustiprinti tą potencialą, pasitelkiant rūpestį, dėmesį ir empatiją.

Pati nuostabiausia švietimo misija - išsaugoti pasaulyje žmonijos, kultūrų ir talentų diversifikaciją (skirtingumą), naudojant decentralizuotas ir personalizuotas mokymo sistemas.

Gera mokyklos bendruomenė nėra ta bendruomenė, kurioje visi besimokantys yra kontroliuojami nuotoliniu būdu. Gera bendruomenė yra ta, kurioje visi jos nariai - vaikai, mokytojai, tėvai - dirba tam, kad surasti teisingus kelius į supantį pasaulį ir atrasti buvimo tame pasaulyje prasmę.

Skaitmeninis mokymas, naudojant nuotolinę kontrolę, visiškai sunaikina tikrąją ir holistinę švietimo misiją. Nuotolinis mokymas į vaiką žiūri taip, tarsi jis būtų tuščias indas, kurį reikia prikimšti išorine informacija. O informacijos turinį ir kokybę nustato žmonės, kurie siekia iš švietimo sistemos gauti tam tikrą rezultatą. Ir šis rezultatas yra dažnai susijęs su siekiamybe žmones paversti instrumentais, uždirbančiais korporacijoms pinigus.

Tokia centralizuota ir skaitmenizuota mokymo sistema sunaikins žmonių unikalumą, bendruomenių kultūras ir įdiegs korporatyvinę monokultūrą.

Kai mokytojas moko vaiką nuotoliniu būdu, jis yra linkęs jausti, kad vaikas neturi nei kūno, nei rankų, nei širdies, o turi tik galvą.

Kompiuteriai negali išmokyti vaikų geranoriškumo, nuoširdumo ir pagarbos vienas kitam. Tik realioje mokyklos bendruomenėje vaikai kartu ne tik mokosi, bet ir bendrauja, valgo, žaidžia, kuria, keliauja, sportuoja, džiaugiasi, liūdi, juokiasi, verkia.

Švietimas - tai ne tik informacijos kišimas į galvą. Švietimas, pirmiausia, -tai gyvenimo patirtis. Sėdint priešais kompiuterį nėra jokių galimybių įgyti socialinius įgūdžius.

Atiduoti mūsų vaikų ateitį į skaitmeninių oligarchų (Google, Microsoft, Amazon) rankas yra tas pats, kas atiduoti juos į skaitmeninę diktatūrą. Demokratinės visuomenės niekada nepateisino karinės diktatūros. Tai kodėl dabar staiga pradėjome pateisinti skaitmeninę diktatūrą?

Mes jau turime neigiamas patirtis ir žinome, kad algoritmų, dirbtinio intelekto, biotechnologijų, nanotechnologijų ir kitų išmaniųjų technologijų pagalba žmonės yra kontroliuojami, yra manipuliuojama jų sąmone, tuo pačiu naikinant ir demokratines vertybes.

Ir vietoj to, kad investuoti į aukštąsias technologijas, mes pirmiausia turime investuoti į Žmogų".

Štai toks S. Kumar tekstas, kuris idealiai atkartoja mano mintis.

Yra visokiausių sąmokslo- nesąmokslo teorijų, besisukančių apie galingąjį Bilą Geitsą. O aš, besiremdama S. Kumar įžvalgomis ir matydama liguistą Bilo troškimą sunaikinti „gyvai" veikiančią švietimo sistemą, savo ruožtu sukursiu dar vieną sąmokslo teoriją (ai, vis tiek nėra ką veikti per karantiną).

Taigi mano teorija tokia:

Bilui nereikia tokių Žmonių, kurie į šią žemė ateina realizuoti jiems Dievo duotus talentus ir vystyti savo kūrybinį potencialą.

Bilui nereikia tokių žmonių, kurie mokytųsi bendrauti, mylėti, jausti, atjausti, džiaugtis, verkti ar tiesiog švelniai apsikabinti (žodis „apsikabinti" šiuo atveju tinkamas tik vakcinų reklamoje).

Bilui nereikia tokių žmonių, kurie nori eiti savo keliu, vedami savo išminties, o ne Bilo įgeidžių.

Bilui reikia tiesiog bejausmių, savo gyvenimo prasmės nesuvokiančių kiborgų, kurie vietoj galvos ant kaklo nešiotų didžiulę ir visokios informacijos prikimštą dėžę, reikalingą, pavyzdžiui, Microsoft kompanijos pelnui didinti.

Bilui reikia tokių kiborgų, kurie dieną naktį sėdėtų prie kompiuterio dėžės ir būtent iš jos išsiiminėtų visas nuorodas apie tai, ką jiems reikia galvoti, ką mylėti, iš ko tyčiotis, už ką balsuoti ir pan.

Bilui reikia kiborgų, kurie savo viduje sproginėjančias emocijas panaudotų ne savosios gyvasties ir esaties suvokimui, bet Bilo farmacijos įmonėse pagamintų psichotropinių vaistų apyvartos didinimui.

Bilui reikia kiborgų, kurie būtų kaip įmanoma siauresnio mąstymo ir kaip įmanoma platesnių gebėjimų, reikalingų atlikti tik tam tikras funkcijas, naudingas išskirtinai Bilo sukurtam pasaulio modeliui aptarnauti.

Štai tokia mano sąmokslo teorija ir ji yra gerokai stipresnė už tą, kuri teigia, kad Bilas vakcinų pagalba nori sumažinti pasaulio populiaciją. Mat remiantis manąja sąmokslo teorija, vakcinų šiam tikslui pasiekti nereikės. Užteks tik visam laikui mokyklose įdiegti nuotolinį mokymą ir vaikai taps kiborgais. O tie, kurie vis dar norės būti Žmonėmis, šiame technologijų pasaulyje vietos tiesiog nebeturės. Jie išnyks patys. Ar galbūt Elono Musko projekto SpaceX pagalba persikels gyventi į Marsą...

Čia, žinoma juokauju. Bent jau kol kas. Tačiau stebint tarp keturių sienų uždarytus, į skaitmeninį kalėjimą sukištus ir psichologiškai lūžinėjančius mūsų vaikus, jau tampa nebejuokinga.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (241)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SALVĖS: patrankų salvėmis visoje Jungtinėje Karalystėje šeštadienį pagerbtas miręs karalienės Elžbietos II vyras princas Philipas.
  • MUITAI: Europos Sąjunga (ES) siekia sumažinti įtampą ginče dėl muitų tarp JAV ir Europos ir pasiūlė šešiems mėnesiams stabdyti visų abipusių muitų taikymą.
  • VAKARĖLIS: šeštadienio naktį Vilniuje policijai pranešta apie vykstantį triukšmingą vakarėlį. Jame linksminosi daugybė studentų.
  • GALIMA PATIEMS: nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad kiekvienas žmogus, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, gali prisidėti prie viruso plitimo sustabdymo užpildydamas anketą, kurią galima rasti pagal šią nuorodą atvejis.nvsc.lt. - kuo greičiau žmogus pateiks epidemiologinę informaciją, tuo greičiau bus izoliuoti su užsikrėtusiuoju bendravę ir kitiems riziką užsikrėsti galintys kelti žmonės.
  • VIRŠ BALTIJOS: Europos jūrų saugumo agentūra Lietuvoje pradeda nuotolinio pilotavimo orlaivių, stebinčių laivų taršą, misiją, kuri padės sustiprinti Baltijos jūros aplinkos apsaugos kontrolę ir taršos prevenciją.
  • ATRADIMAS: Egipto archeologai teigia atkasę didžiausią iki šiol Egipte atrastą 3000 metų senovės miestą, gyvavusį valdant faraonui Amenhotepui III, sakė egiptologas Sahi Hawassas.

  • IDĖJA: Lietuvos kultūros politikos institutas pritaria idėjai pastatyti paminklą Justinui Marcinkevičiui ir siūlo, kad geriausia vieta statybai būtų Odminių skveras Vilniuje.

  • PAVOJINGA: Karibų jūros rytinėje dalyje esančioje Sent Vinsento saloje paskelbtas nurodymas evakuotis kai kuriems gyventojams, nes greitu metu gali išsiveržti Sufriero ugnikalnis, kuris stūkso už 20 km nuo salos sostinės Kingstauno.
  • AUKŠTAI: penktadienį į Tarptautinę kosmoso stotį iš Kazachstane esančio Baikonūro kosmodromo išskris trys astronautai - nešančioji raketa „Sojuz 2.1a“ turėtų pakilti 7 val. 42 min. Grinvičo (9 val. 42 min. Lietuvos) laiku.
  • KELIUOSE: Anykščių ir Ignalinos rajonuose valstybinės reikšmės keliai vietomis slidūs dėl ant kelių dangų susiformavusio plikledžio, slidžius kelių ruožus barsto AB „Kelių priežiūra“, o likusioje šalies dalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, vietomis drėgnos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar sutinkate, kad Lietuvoje turėtų nedelsiant atsirasti imuniteto pasai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už ką balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Ruoškitės: valdžia perka informaciją apie COVID-19. Gąsdinimų bus daug
4. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
5. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
6. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
7. Olava STRIKULIENĖ: Konservatoriai rezga pokyčius rinkimuose
8. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
9. Teisininkas Dominykas Vanhara: trys pandemijos valdymo klaidos
10. Olava STRIKULIENĖ: Mes buvome teisūs, o „delfiukai“ ir „15minučiai“ vėl apsikvailino!
11. Manifestas prieš politinį korektiškumą
12. Dvejopi standartai jau įgriso
13. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
14. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
15. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
16. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
17. Gintaras FURMANAVIČIUS: nuo komunistų „Tiesos" iki sorososų „Melagienos"
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. „Tokius reikėtų šaudyti“ Kaip skambų posakį atskirti nuo grasinimo?
20. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. Tapinas VS Pukelis (1)
24. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
25. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +5 C

-4 +5 C

 

+7 +11 C

+5 +11 C

+11 +16 C

 

+10 +14 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos