Prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMM) vakar susirinko šios institucijos veiksmais bei planais pasipiktinę tėvai. Jų nuomone, kompetencijos stokojanti ministerija šį savo trūkumą bando slėpti vykdydama jokios praktinės naudos neduodančias „reformas dėl reformų" ir taip griauna iki šiol sėkmingai veikusią švietimo sistemą.
Nereikia vaikų seksualizacijos
Akciją organizavo kelios organizacijos, atstovaujančios šeimoms, tėvams bei vaikams. Vienos jų, Sąjungos „Vardan šeimos" vadovė Edita Morkūnienė „Vakaro žinioms" teigė, kad ypatingai tiek juos, tiek tėvus neramina ministerijos siekis dabar galiojančią „Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrąją programą" (SLUŠ) pakeisti nauja „Lytiškumo ugdymo" programa.
„Sakant paprasčiau, prisidengiant programos atnaujinimu, į mokyklas bandoma prastumti genderizmo ideologiją, nors, mūsų nuomone, vaikai ugdymo įstaigose turi būti ruošiami šeimų kūrimui", - pabrėžė E.Morkūnienė.
Ji taip pat priminė, kad būtent tėvai (ar globėjai) yra atsakingi už savo vaikus ir būtent jiems Konstitucija numato teisę juos auklėti pagal savo įsitikinimus, todėl planuodama bet kokias naujoves ministerija pirmiausia tai turėtų suderinti su tėvais.
„Niekas negali diegti vaikams tokių vertybių, kokioms nepritaria jų tėvai (ar globėjai). Deja, šiandien susiduriame su tuo, jog net nepakeitus programos vaikams ir paaugliams per esą tolerancijos propagavimą bandoma įpiršti homoseksualizmo propagandą. Baisiausia tai, kad nusitaikyta į 12-16 metų amžiaus paauglius, kuriems būdinga maištauti prieš visus ir viską. Gerai, jeigu jie sugebės tam atsispirti ar laiku susivoks situacijoje, bet kas bus, jeigu pasijautę maištininkais, jie pasiduos šios propagandos įtakai? Tuomet tėvams teks susitaikyti su tuo, jog jų vaikas pasirinko vieną iš 72-ų lyčių, ir tyliai melstis, kad jis ateitų į protą. Mes to visiškai nenorime, todėl šiandien esame čia", - akcentavo asociacijos vadovė.
Panašiai teigė ir Nacionalinės Šeimų ir Tėvų Asociacijos atstovė Žydrūnė Marčiulionienė. Ji priminė, kad ne tik asociacijoms, bet ir tėvams kyla nemažai abejonių dėl planuojamo ugdymo proceso turinio atnaujinimo, kadangi su tėvais programos rengėjai bendrauti nėra linkę, nauja ir prieštaringai vertinama informacija vaikus pasiekia be tėvų žinios, o dabar bandoma mokykloms pateikti Lytinio švietimo programa yra orientuota į ankstyvų lytinių santykių skatinimą.
Per aukštai „užsikorė"
Prieš pat renginį pakalbintas vienas jo iniciatorių, „Lietuvos Tėvų forumo" (LTF) tarybos pirmininkas Darius Trečiakauskas neslėpė, jog dabartine valdžia yra ypač nusivylęs.
„Per Forumo veiklos 16 metų tai yra pirmas kartas, kai mes rengiame protestą.
Esame priversti tai daryti, nes dabartiniai ministerijos vadovai negirdi, neklauso, nepaiso ir nesišneka su mumis. Matyt, jie nusprendė, jog atėjo į valdžią „visiems laikams". Ta proga galima jiems priminti, kad kuo aukščiau ant kopėčių „užsikari", tuo skaudžiau krenti", - ironizavo LTF pirmininkas.
Pasak jo, anksčiau LTF nariai buvo kviečiami kuriant gerąsias ugdymo įstaigų koncepcijas, vertindavo rengiamas švietimo programas, tačiau prie dabartinės valdžios viso šito nebeliko.
„Dabartinė valdžia ne tik neatstovauja pagrindinėms švietimo idėjoms, bet priešingai - veikia prieš jas. Norėdami atkreipti į tai dėmesį, surengėme akciją, nes kuo daugiau tokių viešų akcijų, tuo aiškiau yra parodomas visuomenės požiūris į esančius valdžioje. Taip pat tikimės, kad po šio piketo dar daugiau tėvų „atsibus" ir tars griežtą „ne" dabartinės, arogantiškos, susireikšminusios valdžios vykdomai patyčių politikai", - pabrėžė D.Trečiakauskas.
Nurodęs, jog toliau bus veikiama priklausomai nuo ministerijos reakcijos, jis patikslino, kad pagrindinis klausimas yra vienas - ar ministerija nori bendradarbiauti su visuomene, ar toliau buldozeriu stums daugeliui tėvų nepriimtiną savo poziciją?
Sieksime bendradarbiavimo
LTF tarybos pirmininko žodžiai buvo pranašiški - prasidėjus piketui, susitikti su jo dalyviais išėjo ŠMSM vadovė Jurgita Šiugždinienė. Pasidžiaugusi, jog yra proga susipažinti ir gyvai susitikti, ministrė patikino, jog rengiant prieštaringai vertinamą programą buvo tariamasi tiek su mokslininkais, tiek su ekspertais, tiek su visuomenininkais. Nepaisant to, pasak jos, programa dar nėra baigta, todėl piketo organizatorių pasiūlymai bus vertinami ir analizuojami.
Taip pat J.Šiugždinienė pabrėžė, kad šeima ne tik yra labai svarbi, bet ji turi būti pavyzdžiu kitiems, todėl bus daroma viskas, kad būtų skatinamos šeimyninės vertybės. Atsisveikindama ministrė pažadėjo, jog sieks dar glaudesnio bendradarbiavimo su visuomenininkais ir priėmė jų rezoliuciją.