Antradienį Seimas pradėjo pavasario sesiją, kurios darbų programą pristatė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis bei premjeras Saulius Skvernelis. Abu sulaukė aktualių klausimų apie švietimą.
Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius V.Pranckiečio teiravosi apie Švietimo įstatymo pataisas. Jas parlamentarai Vida Ačienė bei Valius Ąžuolas registravo tam, kad mokyklos negalėtų būti uždarinėjamos be mokyklos tarybos pritarimo. V.Pranckietis pažadėjo, kad Seimas šių pataisų imsis artimiausiu metu.
Tuo metu parlamentaras Edmundas Pupinis piktinosi, kad švietimo, mokslo ir sporto ministro vienašališku sprendimu esą buvo plačiai pravertos durys į aukštąsias mokyklas ir prastai egzaminus išlaikiusiems abiturientams.
„Ar palengvinę stojimą į aukštąsias mokyklas jūs taip pakelsite ir bendrojo lavinimo lygį?“ - stebėjosi Seimo narys.
„Noriu pareikšti, kad stojimo kartelė nei į universitetus, nei į kolegijas nėra sumažinta“, - užtikrino S.Skvernelis.
A.Monkevičius jam paantrino: „Kartelė nėra sumažinta. Konkursinis balas lieka toks pat - 5,4 į universitetus, 4,3 į kolegijas.“
Pasak jo, lieka trys privalomi egzaminai - lietuvių ir užsienio kalbos bei matematikos, bus imamas vidurkis 5 geriausiai išlaikytų egzaminų, nes esą dabar būsimas studentas nepatenka į aukštąją mokyklą net jei ir gerai išlaiko dalykų, kurie jam bus reikalingi studijų metu, egzaminus, bet „susikerta“ per kurį nors kitą.
„Matome, kad apie 100 vaikų, kurie labai gerai kažkokį dalyką pasimokę, kitų nesurinko to vidurkio, ir nebegali patekti. Mes tik vieną šitą elementą pašalinome. Taigi, kartelė tikrai nėra sumažinta, yra šiek tiek lankstesnė, pritaikyta gabiems vaikams, kad jie neatsidurtų užribyje“, - paaiškino A.Monkevičius.