Premjeras Saulius Skvernelis teigia tikįs, kad, nepaisant išsiskyrusių valdančiųjų ir opozicijos nuomonių rengiant susitarimą dėl švietimo, bendras dokumentas, nubrėžiantis gaires švietimo politikai, vis dar yra įmanomas.
Antradienį vykstančiame pirmajame Seimo pavasario sesijos posėdyje Laisvės partijos lyderė parlamentarė Aušrinė Armonaitė kreipėsi į ministrą pirmininką, priekaištaudama, esą valdžia, užuot ruošusi grandiozinius planus švietimo sektoriui, galėtų imtis elementariausių problemų, kurias būtų galima išspręsti jau dabar.
„Jūs siūlote grandiozinį susitarimą dėl švietimo, tačiau higieninius dalykus galite padaryti jau šiandien – jau šiandien galite atsisakyti jungtinių klasių ir patvirtinti tinklo taisykles, kad Lietuvos moksleiviai nesimokytų kaip carinės Rusijos kaime“, – plenarinių posėdžių salėje teigė A. Armonaitė.
„Jūs galite sutvarkyti švietimo higieną jau šiandien, nereikia dešimtmečiams susitarimo... Iš programos neatrodo, kad ketinate tą padaryti“, – pridūrė ji.
Savo ruožtu S. Skvernelis atsakydamas deklaravo manąs, kad susitarimas dėl švietimo yra ir įmanomas, ir būtinas pasirašyti.
„Matyt, viena iš didžiausių problemų daugelyje sričių yra tai, kad ketverius metus darome vienaip, o po to (tai, kas jau padaryta. – ELTA) ketverius metus vėl bandome tobulinti, reformuoti ir pakeisti. Pokyčiai turi būti, gyvenimas nestovi vietoje, tačiau noras dėl švietimo (susitarimo. – ELTA) yra, ir aš manau, kad mes, jei tuo nuoširdžiai tikime, galime bandyti suderinti ir opozicijos pusėje rengiamą švietimo susitarimą, ir pozicijos. Aš tuo tikiu...“, – teigė S. Skvernelis, pridurdamas, kad, nepaisant esamų nuomonių skirtumų, susitarimą dėl švietimo politikos reikėtų realizuoti.
„Mes tikrai turime skirtingas nuomones – tai natūralu. Vieni esame už vieną modelį, kiti – už kitą. Norisi tokių sprendimų, kad, nepaisant politinių jėgų persiskirstymo, kas yra po kiekvienų Seimo rinkimų, tie susitarimai būtų vykdomi“, – akcentavo premjeras.