Makao universiteto mokslininkai nustatė ryšį tarp santuokos ir sumažėjusios depresijos rizikos. Rezultatai publikuojami žurnale „Nature Human Behaviour".
Tyrimas, kuriame dalyvavo 100 000 žmonių, parodė, kad vieniši žmonės susidūrė 80 proc. didesne rizika susirgti depresija, lyginant su susituokusiais žmonėmis.
Išsiskyrusiems ar atskirai gyvenantiems asmenims šis rodiklis padidėjo iki 99 proc.
Našlės ir našliai taip pat dažniau serga depresija. Tikimybė susirgti šia liga žmonėms, praradusiems partnerį, siekė 64 proc.
Tyrėjai mano, kad mažesnis depresijos lygis tarp susituokusių žmonių yra susijęs su socialine parama, ekonominiu stabilumu ir teigiamu partnerių poveikiu vienas kito gerovei.
Vakarų šalyse, tokiose kaip JAV, Jungtinė Karalystė ir Airija, vieniši žmonės dažniau serga depresija nei Rytų šalyse, įskaitant Pietų Korėją, Kiniją ir Indoneziją.
Su didžiausia rizika susirgti depresija susiduria vyrai ir aukštąjį išsilavinimą įgiję asmenys.
Mokslininkai pabrėžia, kad reikia kurti kultūriškai pritaikytas paramos programas vienišiems žmonėms, ypač tiems, kurie yra didesnės rizikos grupėje.
Taip pat mokslinio darbo autoriai pabrėžė, kad tyrimas rėmėsi nepriklausomomis dalyvių ataskaitomis, todėl reikia atsargiai interpretuoti jo rezultatus.