Mokslininkai iš Pensilvanijos (JAV) nustatė, kad rūkymas ne tik prisideda prie smegenų apimtiems mažėjimo, bet ir didina demencijos riziką. Tokią informaciją pateikė „medRxiv".
Naujausiame tyrime dalyvavo 28 tūkst. žmonių. Mokslininkai atliko jų MRT nuotraukų analizę ir konstatavo, kad rūkančiųjų smegenys tikrai buvo mažesnės negu nerūkančių. Ekspertai atkreipė dėmesį į tai, kad dėl kiekvieno surūkyto cigarečių pakelio pilkoji smegenų masė papildomai sumažėja 0,15 kubinio centimetro.
Vėliau atliktas eksperimentas atskleidė, kad žmonės, kurie seniai metė rūkyti, lyginant su tais, kurie tai padarė neseniai, galėjo pasigirti didesniu pilkosios masės kiekiu. Tai rodo, kad atsisakius šio įpročio, galima ne tik sustabdyti pilkosios masės mažėjimą, bet ir pasukti procesą priešinga linkme.
Medikai patikslino, kad galvos smegenų tūrio mažėjimas gali tapti neurologinių ligų, tarkim tokių, kaip Alzheimeris, priežastimi. Tyrimo rezultatai parodė, kad rūkymas turi tiesioginės įtakos ir demencijos rizikos augimui.