respublika.lt

Naujos galimybės Ukrainos studentams ir dėstytojams Lietuvoje

2022 balandžio 01 11:13:35
„Zen PR" info

Mykolo Romerio universitetas (MRU), reikšdamas palaikymą agresiją patiriančiai Ukrainos tautai, parengė humanitarinės, akademinės ir kitokios pagalbos priemones tiek universitete studijuojantiems ukrainiečiams, tiek partneriams Ukrainoje. Visiems studentams iš Ukrainos MRU siūlo nemokamas studijas ir suteikia galimybę siekti aukštojo mokslo saugioje aplinkoje. Studentai gali pasinaudoti galimybe gauti papildomas stipendijas bei nemokamą apgyvendinimą. MRU pasirengęs dalintis turimais universiteto ištekliais, taip pat telkiama savanoriška darbuotojų ir studentų pagalba. Be to, universitetas inicijavo tarptautinę akademinės bendruomenės paramą Ukrainai.

×
nuotr. 1 nuotr.
Mykolo Romerio universitetas (MRU), reikšdamas palaikymą agresiją patiriančiai Ukrainos tautai, parengė humanitarinės, akademinės ir kitokios pagalbos priemones tiek universitete studijuojantiems ukrainiečiams, tiek partneriams Ukrainoje. „Zen PR" nuotr.

 

Šiuo metu MRU yra gavęs 90 prašymų dėl Ukrainos studentų studijų perkėlimo į Lietuvą, taip pat daugiau nei 10 dėstytojų prašymų suteikti galimybę dirbti saugioje aplinkoje. Keli dėstytojai ir mokslo darbuotojai jau kovo mėn. pradėjo darbus MRU Teisės mokykloje.

Studentams siūlomos kelios galimybės MRU. Pirmiausia - įvairių MRU studijų dalykų pasirinkimas, siekiant, kad studijos nesustotų Ukrainoje vykstant karui. Išklausytus dalykus studentams vėliau bus galima įskaityti jų universitetuose Ukrainoje. MRU Teisės mokykla siūlo daugiau kaip 40 teisės dalykų anglų kalba. MRU remia Ukrainos universitetų partnerių siekį atnaujinti studijas nuo balandžio mėnesio nuotoliu, todėl itin svarbu, kad Lietuvos universitetai ne perimtų Ukrainos studentus, o bendradarbiautų su studentų namų universitetais.

MRU Teisės mokykla taip pat siūlo studentams jungtis prie jau veikiančių teisės magistro programų anglų kalba, jų šiuo metu yra net 8. Nuo rugsėjo mėnesio pirmą kartą Lietuvoje bus siūloma teisės bakalauro programa anglų kalba „Law and Global Security", į kurią jau šiuo metu gali stoti ir ukrainiečiai. Šiuo metu MRU studijuoja daugiau nei 70 teisės mokslų studentų iš Ukrainos bei septyni doktorantai.

MRU Teisės mokykla vienintelė iš teisininkus ruošiančių Lietuvos aukštojo mokslo įstaigų vykdo jungtinio diplomo arba dviejų diplomų teisės magistro programas su Ukrainos universitetais jau nuo 2014 m. Programos vykdomos su Kyjivo Taraso Ševčenkos universitetu, Charkivo Jaroslavo Išmintingojo teisės universitetu bei Lvivo Ivano Franko universitetu.

Siekiant plėsti ir stiprinti bendradarbiavimą su Ukrainos universitetais, MRU jau 2018 metais buvo įkurtas Baltijos-Ukrainos studijų, tyrimų ir inovacijų centras. Šio centro veikla prisidedama prie Ukrainos eurointegracijos procesų, vykdomi dėstytojų ir mokslininkų mainai, tyrimai, centras veikia kaip bendradarbiavimo projektinėje veikloje, žinių bei patirties dalinimosi su Ukrainos partneriais platforma. Prasidėjus Rusijos karinei agresijai prieš Ukrainą, centras koordinuoja jos akademinės bendruomenės poreikius Lietuvoje, veikia kaip kontaktinis centras.

MRU jau beveik dešimtmetį vykdo bendras programas ir plėtoja partnerystę su 26 Ukrainos universitetais.

Laikraščių prenumerata internetu

  • ŽUVYS: Šilutės rajono vandens telkiniuose žuvys gaišta dėl deguonies trūkumo, teigia Aplinkos apsaugos departamentas.
  • SNAIGĖ: Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdoma vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovė „Snaigė“ bando ieškoti išeičių, kad nebankrutuotų, sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis.
  • VERSLAS: Seimo narys, ekspremjeras Algirdas Butkevičius siūlo smulkiesiems verslininkams, įsivežantiems iš kitų ES valstybių narių prekių, nuo 14 000 iki 30 000 eurų per metus padidinti ribą, kai jie tampa PVM mokėtoju.
  • PROJEKTAI: 700-ąjį Vilniaus jubiliejų sostinės gyventojai ir svečiai pasitiks meno iniciatyvų pilname mieste: kultūros rėmimo programų projektų konkurso antrajame etape patvirtinta dar 160 paraiškų iš 272, kurioms skiriama daugiau kaip 460 tūkst. eurų, skelbia Vilniaus savivaldybė.
  • KAITRA: Birželio kaitra Lietuvoje išaugino kondicionierių ir ventiliatorių paklausą – prekybininkai skaičiuoja dešimtimis kartų augusius pardavimus, nepaisant kai kurių prekių brangimo.
  • AUTOBUSAS: Klaipėdos savivaldybės įmonė „Klaipėdos keleivinis transportas“ ieško, kas tris sezonus teiks vandens autobuso paslaugas Danės upėje - jis reguliariai turėtų pradėti kursuoti jau kitą vasarą.
  • SULAIKYMAS: Seimas apribojo galimybes pareigūnams taikyti dviejų parų sulaikymą asmenims, kurie nebuvo užklupti nusikaltimo vietoje.
  • AUKCIONAS: Penktadienį pasibaigęs Lietuvos pašto organizuotas pastatų Šiaulių Aušros alėjoje aukcionas neįvyko, nes turtu nesusidomėjo nė vienas pirkėjas.
  • ŽEMĖ: Vilniuje sklypų neprižiūrintys savininkai nebegaus žemės mokesčio lengvatos – nuo šiol jiems bus taikomas maksimalus 4% dydžio mokesčio tarifas.
  • DONORYSTĖ: Seimo narės Agnė Širinskienė ir Asta Kubilienė registravo pataisas, kad gaunant arba keičiant asmens dokumentus žmonėms būtų pasiūloma pasirašyti sutikimą dėl organų donorystės.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepijotės nuo erkinio encefalito?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +21 C

+11 +19 C

 

+12 +18 C

+20 +27 C

+17 +22 C

 

+17 +20 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-5 m/s