Nyderlandų Erasmus universiteto medicinos centro mokslininkai nustatė, kad aukštas kraujospūdis (ypač diastolinis) padidina migrenos riziką moterims. Tyrimo rezultatai skelbiami žurnale „Neurology".
Tyrime dalyvavo 7266 vyrai ir moterys, kurių vidutinis amžius buvo 67 metai. Pažymima, kad 15 proc. tiriamųjų praeityje arba dalyvavimo metu sirgo migrena.
Visiems dalyviams buvo atlikta medicininė apžiūra ir paimti kraujo mėginiai laboratoriniams tyrimams. Jie taip pat papasakojo apie savo gyvenimo būdą ir blogus įpročius. Be to, savanoriai pranešė apie migrenos priepuolių dažnį ir nurodė, ar kada nors patyrė stiprų galvos skausmą, kuris paveikė jų kasdienę veiklą.
Pakoregavę fizinį aktyvumą, išsilavinimą, svorį, lytį, amžių ir kitus veiksnius, tyrėjai nustatė, kad moterys, turinčios padidėjusį diastolinį kraujospūdį, 16 procentų dažniau sirgo migrena.
Mokslininkai taip pat nustatė, kad nutukimas ir aukštas cholesterolio kiekis kraujyje neturėjo įtakos ligos išsivystymo rizikai.
Cukrinis diabetas ir rūkymas, priešingai, koreliuoja su sumažėjusia migrenos tikimybe.
Tyrime dalyvavusiems vyrams tyrėjai nenustatė jokio ryšio tarp širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių ir migrenos.
Viršutinis skaičius - sistolinis kraujospūdis - rodo, kokiu slėgiu kraujas veikia arterijų sieneles širdies susitraukimų metu, o apatinis skaičius - diastolinis kraujo spaudimas - žymi, kokiu slėgiu kraujas veikia arterijų sieneles esant pertraukoms tarp dūžių.