Šiemet studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) rinkosi 342 jaunuoliai iš užsienio. Kasmet jų vis daugėja, ir dažniausiai studijuoti LSMU apsisprendžia Izraelio, Švedijos bei Vokietijos piliečiai.
Užsieniečiams LSMU, pasak jo atstovų, iš viso siūlo net 17 studijų programų anglų kalba. Atvykę į Kaune esantį universitetą, ne Lietuvos piliečiai renkasi medicinos, odontologijos, veterinarinės medicinos, farmacijos studijas. Vis dažniau norima studijuoti ir kitas LSMU siūlomas studijų programas anglų kalba.
Kasmet didėjantis užsienio jaunimo susidomėjimas, visame pasaulyje konkurencingi absolventai ir nuolatos augantis tarptautiškumas - tokį kelią Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) nuėjo per 30 tarptautinių studijų metų. Spalį minint universitetui ypatingą jubiliejų, pirmieji užsienio absolventai, taip pat esami ir buvę LSMU vadovai apžvelgė nuveiktus darbus, padėjusius Lietuvos sveikatos mokslų universitetui šiandien tapti vienu tarptautiškiausių ne tik savoje valstybėje, bet ir visame regione.
LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas pažymi, kad šie trys tarptautinių studijų dešimtmečiai universitete buvo skirtingi. „Prieš 30 metų buvau jaunas docentas kardiologijos srityje, todėl mintys pradėti vykdyti tarptautines studijas skambėjo kaip pasiruošimas skrydžiui į Mėnulį. Tikrai nebuvo lengva sukurti patrauklią studijų aplinką talentingiems jaunuoliams, kurie norėtų studijuoti pas mus", - prisiminimais dalijosi rektorius.
Antrasis dešimtmetis tarptautinių studijų plėtojimui buvo daug lengvesnis - prasidėjo europiniai projektai ir finansavimas, padėję LSMU sparčiai vystytis. Ambicijos neišblėso ir trečiąjį tarptautinių studijų dešimtmetį - įgyvendinti nauji projektai, buvo plėtojama LSMU infrastruktūra, augo studijų, mokslo, klinikinės veiklos lygis. Rektoriaus teigimu, šiandien beveik 20 proc. visų studentų yra užsieniečiai. Universitete mokosi tik apie 8 tūkst. studentų, todėl tai - išties puikus laimėjimas. Kitą dešimtmetį numatoma pasistengti pritraukti daugiau užsienio mokslininkų bei akademinio personalo. Ir tai bus puiki investicija į ateitį.
Vienus pirmųjų žingsnių universiteto tarptautiškumo link teko žengti buvusiam universiteto rektoriui, LSMU tarybos pirmininkui prof. Viliui Jonui Grabauskui. Į universitetą profesorius grįžo baigęs darbą Pasaulio sveikatos organizacijoje, primena ELTA, ir gana greitai tapo rektoriumi bei ėmėsi svarbių pokyčių. Jo teigimu, visus šiuos dešimtmečius universitetas užsienio šalių piliečiams teikė kokybišką išsilavinimą, taip pat vystėsi dėl čia studijuojančiųjų kultūrų įvairovės.
„Atvykę į mūsų universitetą, žymiai prisidėjote, plėsdami supratimą apie žmonių santykius tarptautiniu mastu. Šiandien globaliame pasaulyje be tarptautinio bendradarbiavimo nėra kito būdo siekti kokybiško aukštojo išsilavinimo", - įžvalgomis dalijosi prof. V. J. Grabauskas.
Daug tarptautinės patirties sukaupęs buvęs LSMU senato pirmininkas prof. Rimantas Benetis prisiminė, kad, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, pereinamuoju laikotarpiu pradėti tarptautines studijas buvo išties sunki užduotis.
„Sovietmečiu Kaunas buvo uždaras miestas. Reikėtų įsivaizduoti šį laikmetį, todėl tik tie, kurie tiesiogiai su tuo susidūrė, supranta, ką turiu omenyje. Vis dėlto pradėti tarptautines studijas ir bendradarbiavimą su užsienio kolegomis tuo metu buvo ypač ambicingas žingsnis", - teigė prof. R. Benetis, dar pabrėžęs, kad šiandien LSMU siūlo daugybę studijų programų anglų kalba įvairiose studijų pakopose, o Kaunas, kaip ir visa Lietuva, yra puiki vieta studijuoti, dirbti ir gyventi.
Anot LSMU pranešimo, nors COVID-19 pandemija pakeitė mokymo ir mokymosi procesą, tarptautinių studijų veikla universitete ir toliau sėkminga, daugelis procesų perkeliami į skaitmeninę erdvę. Universitete nuolat veikia įvairios studentų integravimo programos, esant poreikiui, jiems suteikiama psichologo pagalba.
Tarptautinių ryšių ir studijų centro (TRSC) dekanės prof. Ingridos Janulevičienės teigimu, besirenkantys studijas LSMU turėtų žinoti, kad technologijų ir dirbtinio intelekto plėtra universiteto absolventams nekelia grėsmės ateityje prarasti darbą.
„Ateityje LSMU studentai bus globalūs piliečiai, žiniomis grįstos bendruomenės nariai. Vertybėmis, kurios svarbios visai sveikatos sistemai, sveikatos mokslams, turėtų vadovautis ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ateities studentai", - sakė TRSC dekanė.