Šią savaitę studijas pradėjo ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) pirmakursiai. Vėlesnę studijų pradžią jiems nulėmė pavasarį buvęs karantinas, prailginęs mokslo metus bendrojo lavinimo mokyklų abiturientams.
LSMU studijų prorektoriaus prof. Kęstučio Petrikonio šį ketvirtadienį naujienų agentūrai ELTA pateiktais duomenimis, iš viso į pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programas lietuvių kalba Lietuvos sveikatos mokslų universitete priimta 1010 studentų. Į valstybės finansuojamas – 572 (56,6 proc.), – 34,6 proc. daugiau nei 2019 metais, savo lėšomis studijuos – 438 (43,4 proc.) studentų.
Pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programose LSMU šiemet studijuos 1315 (iš jų 305 užsieniečiai) studentų ( 2019 m. –1274). Dalis įstojusiųjų į pirmą kursą (76) perkelti į aukštesnius kursus, nes jie yra įvykdę pirmo kurso programą.
Į užsienio (anglų) kalba dėstomas LSMU vientisųjų studijų programas: Medicina, Odontologija, Farmacija, Veterinarinė medicina ir pirmosios pakopos (bakalauro) Sveikatos psichologija, Slauga, Kineziterapija ir Ergoterapija priimti 305 pirmakursiai (2019 m. – 288), kurie studijuos savo lėšomis.
Anot LSMU atstovų, pretenduojantys į valstybės finansuojamas vietas turėjo atitikti švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytus minimalius rodiklius bei minimalų konkursinį balą valstybės finansuojamoms vietoms užimti. Pažymėtina, kad Universitete siekiant gerinti studijų kokybę ir priimti motyvuotus studentus, stojantieji į Medicinos, Odontologijos ir Veterinarinės medicinos studijų programų valstybės nefinansuojamas vietas taip pat turėjo atitikti nustatytus minimalius rodiklius ir LSMU nustatytą minimalų stojamąjį konkursinį balą (Medicina ir Odontologija – 7,0; Veterinarinė medicina – 6,0).
Bendrojo priėmimo metu Universiteto pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programas rinkosi 6174 stojantieji (atitinkantys Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Universiteto nustatytus reikalavimus). Rinktis buvo galima iš 4 vientisųjų bei iš 13 pirmosios pakopos studijų programų. Per pagrindinį priėmimo etapą pirmuoju pageidavimu LSMU studijų programas rinkosi 47,3 proc. pakviestųjų.
Medicinos, Odontologijos ir Veterinarinės medicinos studijų programos išlieka populiariausių universitetinių programų dešimtuke. Daugiausiai pirmakursių – Medicinos fakultete – 502 ( iš jų – 176 užsieniečiai). Pirmajame LSMU kurse valstybės finansuojamose vietose šiais mokslo metais studijuos 504 studentai, Tai – 28,2 proc. daugiau nei 2019 metais. Savo lėšomis studijuos 735 pirmakursiai (2019 m. – 823).
Universitetas džiaugiasi, kad studijas jame renkasi daugybė puikiais rezultatais bendrojo lavinimo mokyklas baigusių abiturientų. Šiemet studijas LSMU pradėjo 189 asmenys, turintys bent vieną 100 balų valstybinio brandos egzamino įvertinimą (2019 m. – 147). Daugiausia šimtukininkų studijuos Mediciną (104). Tarp šalies universitetų pagal šimtukininkų skaičių Lietuvos sveikatos mokslų universitetas užima trečiąją vietą. Studijuosiančiųjų valstybės finansuojamose vietose vidutinis konkursinis balas siekia 8,13, valstybės nefinansuojamose vietose – 7,87. Įstojęs aukščiausiu konkursiniu balu (12,17) pasirinko Medicinos studijų programą.
Antrojoje studijų pakopoje (magistrantūroje) studijuos 304 magistrai, iš kurių – 19 užsieniečių. Daugiausia pirmakursių studentų - Sveikatinimo ir reabilitacijos (45), Visuomenės sveikatos vadybos (25), Gyvensenos medicinos (23) studijų programose. Valstybės finansuojamose vietose studijuos 232 magistrantai - pirmakursiai (2019 m. – 227). 57,1 proc. įstojusių į magistrantūrą sudaro Universiteto bakalauro studijų absolventai.
„Apžvelgus šiemetinio priėmimo rezultatus, akivaizdu, kad mūsų universiteto Medicinos ir Odontologijos bei Veterinarijos medicinos studijų programos išlieka populiariausių Lietuvos universitetinių programų dešimtuke. Bendras priimtų į Universitetą studentų skaičius yra stabilus. Į LSMU studijų pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programų valstybės finansuojamas vietas įstojo 572 studentai (25,7 proc. daugiau nei praėjusiais metais), užsienio studentų priimta 6,48 proc. daugiau nei pernai. Priimtųjų konkursinio balo vidurkis – vienas aukščiausių Lietuvoje,” – teigė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prorektorius studijoms prof. K. Petrikonis.
Bendrojo priėmimo į šalies aukštąsias mokyklas metu, kaip ir kasmet, pirmuoju pageidaujamu prioritetu Lietuvos abiturientai rinkosi sveikatos mokslų krypties studijų programas, – 15,75 proc., socialinių mokslų – 19,31 proc., verslo ir viešosios vadybos – 13,53 proc.. Mažiausiai populiari studijų kryptis buvo technologijų mokslų, – ją piimuoju pageidavimu rinkosi tik 0,73 proc. abiturientų.