respublika.lt

KSU ir VDU studentai sėkmingai įgyvendina skaitmeninės mados projektą

2022 kovo 14 11:06:34
„Zen PR" info

Jau antrą pavasarį, Kazimiero Simonavičiaus universiteto Mados industrijos studijų programos studentai kartu su VDU Informatikos fakulteto Multimedijos ir interneto technologijų studijų programos studentais vykdo skaitmeninės mados projektą.

×
nuotr. 1 nuotr.
Studentai. „Zen PR" nuotr.

 

Šių metų projekto tikslas - įskaitmeninti RASA studio dizainerės Rasos Juškevičienės kapsulinę kolekciją. Dizainerė sako, kad yra atvira eksperimentams, o ypač - su jaunimu. Dizainerės kūrybos filosofija yra grindžiama idėja, kad drabužis turi džiuginti, būti dėvimas, todėl šiam projektui pateikė tris modelius, kurie gali transformuotis į skirtingos paskirties ir progos rūbą.

Studentai lankėsi „Rasa Studio" dizainerės Rasos Juškevičienės studijoje, kad artimiau susipažintų su jos kūryba, drabužio filosofija, sukurtais modelių eskizais, kuriuos kūrybinė projekto komanda galėtų tiksliai perteikti įskaitmenintoje kolekcijoje.

Dizainerė kolekcijai sukūrė modelius „transformerius" ir nusprendė įskaitmeninti, nes pati yra tvarios mados atstovė, norinti savo klientams pasiūlyti unikalų drabužį. Taip kilo idėja sukurti ilgalaikį gaminį - kuomet vieną dieną moteris gali ateiti į darbą apsirengusi viena kostiumo puse, o kitą - kita, o aplinkiniams atrodys, jog tai du atskiri drabužiai. Dizainerė Rasa Juškevičienė ne tik skatina daugkartinį vartojimą, tačiau ir pati laikosi šios tvarumo filosofijos.

Nors dizainerė metė tikrą iššūkį KSU Mados industrijos studijų programos ir VDU Informatikos fakulteto Multimedijų ir interneto technologijų studijų programos studentams, kuriems tenka ne tik sukurti prototipą, bet jį ir suprogramuoti, jog atliktų reikiamas drabužio funkcijas. Komanda mano, kad skaitmeninės mados idėja yra puikiai tinkanti dizainerės R. Juškevičienės kūrybai, kadangi, skaitmeninimo technologijos pagalba, modeliai taps nemirtingi.

Projekto metu kviestiniai lektoriai iš užsienio skaitys paskaitas skaitmeninės mados temomis, o projekto pabaigoje bus sukurtas skaitmeninis katalogas, prieinamas plačiajai visuomenei.

Studentų komandoms vadovauja Kūrybos ekonomikos instituto vadovė doc. dr. Rasa Levickaitė (KSU) ir dr. Edgaras Ščiglinskas (VDU).

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s