Šiuo metu daug kalbama apie tai, kad dirbtinis intelektas (DI) išstums iš rinkos kai kuriuos darbus, pakeis dalį specialistų.
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) docentas dr. Justas Nugaras įsitikinęs, kad taip ir bus. „Tyrimai rodo, kad vien per ateinančius 20 metų maždaug pusę JAV darbų gali pakeisti DI, automatizacija. Visose specialybėse dalies darbų nebeliks, net jei pati specialybė ir neišnyks", - sako jis.
Anot jo, aplinka ir tvarumas, statyba, sumanus miestas, mechanika ir pramonė, transportas - šioms sritims reikės naujų specialistų ir naujų žinių, tų sričių specialistų gretas turės papildyti išmaniosios elektronikos, IT ir duomenų mokslo, aviacijos ir kosmoso žinių turintys specialistai.
Pasak J.Nugaro, itin svarbūs taps nauji įgūdžiai, kuriuos turės ugdyti universitetai.
„Vienas jų, angliškai vadinamas „humanics" - gebėjimas ieškoti vietų ir sričių, kuriose žmogus bus pranašesnis už DI, robotus", - pasakoja J.Nugaras.
Docentas įvardija ir itin svarbų ateičiai algoritminį mąstymą, leidžiantį susikalbėti, bendrauti su kompiuteriu, pasakyti jam, ko man reikia. Tie, kurie sugebės tai padaryti, tikrai bus paklausūs rinkoje.