respublika.lt

Kinija sukūrė magnetinę katapultą kroviniams iš Mėnulio leisti

(80)
Publikuota: 2024 rugpjūčio 28 09:30:02, Petras Šuliauskas
×
nuotr. 1 nuotr.
bing.com nuotr.

Kinijos mokslininkai sukūrė 18 mlrd. JAV dolerių vertės magnetinį įrenginį krovinių iš Mėnulio paleidimui, pranešė Honkongo laikraštis „South China Morning Post".

 

Pats įrenginys yra pagrįstas magnetinės levitacijos technologija, o jo veikimo principai bus panašūs į plaktuko judėjimo fiziką: svirties pagalba jis suks kapsulę su svoriais ir paleis juos į Žemę.

Mėnulio paviršiaus privalumai, tokie kaip didelis vakuumas ir maža traukos jėga, leis įrenginiui kasdien paleisti iki dviejų kapsulių su kroviniu.

Pasak įrenginio kūrėjų straipsnyje moksliniame žurnale „Aerospace Shanghai", siūloma sistema naudos 50 metrų ilgio svirtį ir aukštos temperatūros superlaidų variklį.

Po 10 minučių sukimosi svirtis pasieks antrąjį Mėnulio kosminį greitį, kuris yra 2,4 km/s. Sistema naudos saulės ir branduolinę energiją, be to, 70 proc. jos sąnaudų kompensuos svirties kinetinės energijos naudojimas, kai ji bus stabdoma.

Vieno įrenginio tarnavimo laikas siektų iki 20 metų, tačiau kadangi jis sveria 80 tonų, šio projekto įgyvendinimas ir įrenginio surinkimas ant Mėnulio paviršiaus bus įmanomas tik po to, kai Kinija sukurs itin sunkią paleidimo transporto priemonę. Įrenginio kūrėjai pasiūlė, kad jis galėtų tapti Rusijos ir Kinijos mėnulio stoties dalimi, kuri turėtų būti pastatyta pietiniame Mėnulio ašigalyje iki 2035 m.

Objekto statybos kaina yra apie 130 milijardų juanių (apie 17 mlrd. eurų).

Kita vertus, 3-5 tonų helio-3 gavyba Mėnulyje per metus ir jo pristatymas kapsulėmis į Žemę leistų uždirbti iki 100 milijardų juanių pelno. Šis izotopas laikomas vienu perspektyviausių energijos šaltinių, tačiau jei Žemėje jo atsargos yra apie 0, 5 tonos, tada Mėnulyje jos gali siekti apie 1 milijoną tonų.

Dėl šios priežasties tik 20 tonų šio kuro pristatymas į Žemę visiškai patenkintų Kinijos elektros energijos gamybos poreikius.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
32
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (80)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar reikėtų mokyklose drausti mobiliuosiuos telefonus?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „Telegram“?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+15 +19 C

+14 +19 C

+13 +18 C

+17 +24 C

+20 +26 C

+23 +24 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-5 m/s