respublika.lt

Į aukštojo mokslo pažangą investuojančiai „Alma littera“ įteiktas Vilniaus mecenato ženklas

2022 sausio 19 15:56:00
Eltos inf.

300 tūkst. eurų paramą Vilniaus universiteto fondui skyrusiai knygų leidybos įmonių grupei „Alma littera“ gruodį suteiktas sostinės mecenato vardas, o trečiadienį įteiktas ir mecenato ženklelis.

×
nuotr. 1 nuotr.
Į aukštojo mokslo pažangą investuojančiai „Alma littera“ įteiktas Vilniaus mecenato ženklas. Sauliaus Žiūros nuotr.

 

2016-aisiais veiklą pradėjęs pirmasis universitetinis neliečiamojo kapitalo fondas Lietuvoje padeda iš užsienio į Vilnių pakviesti geriausius dėstytojus, mokėti stipendijas talentingiausiems studentams, stažuotis ir atnaujinti studijų programas bei mokslo bazes.

Mecenato vardas ir ženklelis – simbolinis sostinės įvertinimas už labai reikšmingą veiklą, kuri plėtoja ir augina miestą, kuria bendruomenės gerovę ir savo pavyzdžiu skatina ir kitas privačias iniciatyvas prisidėti prie kultūros, meno, mokslų vystymo, pažymima savivaldybės pranešime. Vilniaus mecenatų vardai įrašomi į Mecenatų knygą, saugomą Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.

„Kūrybiškumas, intelektualinės nuojautos, talentai pamatyti ateities pasaulį ir išlaikyti savas šaknis, gebėjimas mokyti ir nuolat mokytis – tai ne tik gerosios knygų herojų savybės, bet ir tai, ko mus mokė ir moko Vilniaus universitetas – mano, o ir daugelio mano leidyklos darbuotojų Alma Mater. Mecenatystė yra būdas grąžinti tai, ką gavai. Atsidėkoti už suteiktas pamatines pažinimo ir karjeros perspektyvas visam gyvenimui.

Nebeabejoju VU vaidmeniu nuosekliai ugdant šalies lyderius ir mokslo bendruomenę ir atveriant galimybes Lietuvos talentams – tiek esamiems ir būsimiems studentams, tiek dėstytojams ir mokslo darbuotojams. Labai tikiuosi, kad mecenatystės tradicija Lietuvoje nuolat stiprės, juk ji tikrai gali į aukštumas pakylėti mokslą, kultūrą ir meną“, – sako VU fondo dalininkas, „Alma littera“ valdančios bendrovės „AL holdingas“ pagrindinis akcininkas bei VU Fizikos fakulteto alumnas Arvydas Andrijauskas.

Vilniaus mecenatų vardai jau yra suteikti verslininkui, bendrovės „Žabolis ir partneriai“ steigėjui ir vadovui Alvydui Žaboliui, uždarajai akcinei bendrovei „Light Conversion“, kuriai atstovauja „Light Conversion“ valdybos pirmininkas, fizinių mokslų daktaras Romualdas Danielius, taip pat – bendrovei „Ekspla“, kuriai atstovauja VU tarybos pirmininkas Rimantas Kraujalis, investuotojui, vienam iš Lietuvos medicinos studentų asociacijos steigėjų Nerijui Numai bei verslininkui, „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkui, įkūrėjui ir pagrindiniam akcininkui, „Akola ApS“ pagrindiniam akcininkui Dariui Zubui, verslininkui Danui Tvarijonavičiui už mecenuojamą Vilniaus universiteto fondą. Vilniaus mecenato vardas suteiktas ir Mariui Čiuželiui, o jo vardo labdaros ir paramos fondui – mecenuojamojo projekto statusas.

Mecenato vardas sostinėje suteikiamas savivaldybės Tarybos sprendimu, atsižvelgus į Vyriausybės įsteigtos Mecenavimo tarybos siūlymus.

Laikraščių prenumerata internetu

  • KELIAI: Vyriausybė paskirstė 16,1 mln. eurų iš šiemet numatytų lėšų valstybei svarbiems vietinės reikšmės keliams Klaipėdoje, Alytuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Jonavos rajone.
  • ATLIEKOS: Stambiagabaritės atliekos Vilniuje iš gyventojų galės būti paimamos kartą per metus – iki šiol tokia galimybė suteikta kartą per dvejus metus.
  • DIPLOMATIJA: Vyriausybė pritarė Lietuvos generalinio konsulato Sankt Peterburge likvidavimui ir iš ambasadoriaus Rusijoje pareigų nuo birželio pirmos dienos oficialiai atšaukti Eitvydą Bajarūną.
  • MAITINIMAS: Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė maitinimo normų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose didinimui - paskutinį kartą vaikų maitinimo įkainiai sostinės darželiuose keitėsi 2019-aisiais.
  • PASLAUGOS: Advokatai negali teikti paslaugų sankcionuotiems asmenims, o taip pat paslaugų, kuriomis būtų bandoma apeiti Vakarų įvestas sankcijas Rusijai, sako Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė.
  • VADOVAS: Lietuvos vadovo Gitano Nausėdos vyriausiuoju patarėju ir Teisės grupės vadovu taps Andrius Kabišaitis, pranešė Prezidentūra.
  • DUOMENYS: Lietuva yra tarp prasčiausiai viešajam interesui svarbius duomenis atveriančių ir panaudojančių Europos Sąjungos šalių, rodo pasaulinis duomenų barometras.
  • KROVINIAI: Beveik prieš tris savaites į Ukrainą išvykęs bandomasis „Lietuvos geležinkelių“ traukinys su kroviniais netrukus turėtų pajudėti atgal.
  • APSAUGA: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir premjerė Ingrida Šimonytė nori atsisakyti visą parą trunkančios apsaugos.
  • ATSARGUS: Europos Sąjungai planuojant šiais metais dviem trečdaliais sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų, Lietuvos energetikos agentūros vadovas Virgilijus Poderys tokias galimybes vertina atsargiai.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar naujai siūlomas Civilinės sąjungos įstatymas yra Partnerystės įstatymas, tik kitais žodžiais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +13 C

+12 +17 C

 

+8 +13 C

+15 +23 C

+11 +24 C

 

+10 +13 C

0-6 m/s

0-7 m/s

 

0-7 m/s