Dviejų valandų pokalbis su dirbtinio intelekto (DI) modeliu yra viskas, ko reikia norint sukurti tikslią žmogaus asmenybės kopiją, nustatė mokslininkai.
Straipsnyje, paskelbtame „arXiv" išankstinio publikavimo duomenų bazėje, „Google" ir Stanfordo universiteto mokslininkai, remdamiesi dviejų valandų interviu su kiekvienu dalyviu, sukūrė 1052 žmonių „simuliatorių agentus" - iš esmės dirbtinio intelekto kopijas (DI). Šie interviu buvo naudojami mokant generatyvinį dirbtinio intelekto modelį, skirtą imituoti žmogaus elgesį.
Siekiant įvertinti dirbtinio intelekto replikų tikslumą, kiekvienam dalyviui teko du asmenybės testų, socialinių apklausų ir loginių žaidimų etapai, o po dviejų savaičių jų buvo paprašyta pakartoti procesą. Kai dirbtinio intelekto kopijos atliko tuos pačius testus, jos 85 proc. tikslumu atitiko savo kolegų-žmonių atsakymus.
Straipsnyje pabrėžiama, kad DI modeliai, imituojantys žmogaus elgesį, gali būti naudingi įvairiuose mokslinių tyrimų scenarijuose, pavyzdžiui, vertinant visuomenės sveikatos politikos veiksmingumą, suvokiant žmonių požiūrį į naujus produktus ar net modeliuojant atsaką į ypač svarbius visuomeninius įvykius, kurie kitu atveju gali būti per brangūs, sudėtingi ar neetiški, kad juos būtų galima tirti dalyvaujant žmogui.
Norėdami sukurti simuliatorius, mokslininkai atliko išsamius interviu, kurių metu sužinojo dalyvių gyvenimo istorijas, jų vertybes ir nuomones apie socialines problemas. Tai leido DI užfiksuoti niuansus, kurie gali nepastebėti atliekant įprastus tyrimus ar renkant demografinius duomenis, aiškina tyrėjai. Svarbiausia, kad šių interviu struktūra suteikė tyrėjams galimybę išskirti tai, kas, jų manymu, jiems asmeniškai buvo svarbiausia.