Australijos mokslininkai iš Naujojo Pietų Velso universiteto atliko tyrimą ir nustatė, kad ekonominiai modeliai nuolat nepakankamai įvertina visuotinio atšilimo poveikį žmonių gerovei.
Jie padarė išvadą, kad jeigu pasaulis taptų šiltesnis dar bent dviem laipsniais, vienam pasaulio gyventojui tenkantis vidutinis BVP sumažėtų 16 proc., rašo „The Guardian".
Jeigu pasaulinė temperatūra pakiltų keturiais laipsniais, statistinis žmogus taptų 40 proc. skurdesnis, kas yra beveik keturgubai daugiau, negu manyta anksčiau.
Specialistai atkreipė dėmesį į tai, kad net jei visų šalių vyriausybės pasieks išsikeltus klimato tikslus, temperatūros padidėjimas dviem laipsnis yra neišvengiamas.
Pasak mokslininkų, ankstesnės ekonominės prognozės smarkiai paveikė klimato politiką. Paprastai jos buvo siejamos tik su oro sąlygų pasikeitimu vietos lygmeniu, neįvertinant kaip tokie ekstremalūs reiškiniai kaip sausros ar potvyniai paveiks pasaulines tiekimo grandines.
Kita vertus, kai kurie tyrėjai teigė, kad dėl klimato kaitos patiriamus pasaulinius nuostolius iš dalies galėtų kompensuoti atšilimas, kuris būtų naudingas šaltiems regionams, tokiems kaip Rusija, Kanada ar Šiaurės Europa.
Visgi galiausiai buvo perspėta, kad klimato kaita smogs visoms šalims, nes pasaulinės ekonomikos yra tampriai susijusios tarpusavyje.