Belgijos mokslininkai iš Gento universiteto (UGhent) kartu su kolegomis iš kitų šalių atkūrė medžiotojos-rinkėjos, gyvenusios prieš 10,5 tūkst. metų Maso upės slėnyje dabartinėje Belgijoje, išvaizdą.
Projektas atskleidė neįprastas detales apie priešistorinių europiečių išvaizdą. Tyrimas buvo paskelbtas oficialioje mokslo įstaigos interneto svetainėje.
Moters, pagal atradimo vietą Belgijos urve, gavusios „Margot" vardą palaikai buvo tiriami naudojant šiuolaikines technologijas.
Komanda atliko kaukolės 3D skenavimą ir senosios DNR analizę, o olandų menininkai Adrė ir Alfonsas Kenisai (Adrie and Alfons Kennis) sukūrė skulptūrinę rekonstrukciją.
Rezultatai tyrėjus nustebino.
Skirtingai nuo daugelio žinomų mezolito žmonių rekonstrukcijų, „Margot" pasirodė turėjusi mėlynas akis ir palyginti šviesią vidutinio tono odą.
Tai kontrastuoja su tamsesnės odos jos amžininkais, tokiais kaip garsusis „Čederio žmogus" iš Anglijos.
„Darbas rodo, kad senovės Europos gyventojai buvo įvairesni, nei manyta anksčiau. Medžiotojų-rinkėjų odos pigmentacija skyrėsi net toje pačioje genetinėje grupėje", - patikslino projektui vadovavusi profesorė Izabelė de Grut (Isabelle De Groote).