respublika.lt

„Didžiojo šeimos gynimo maršo“ dienoraštis: liko 22 d. Aplankėme Šakius, Jurbarką, Tauragę (171)

2021 balandžio 20 08:20:23
Dobilas Sinkevičius

Vakar (ketvirtadienį, balandžio 22 d.) prasidėjo „Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021" turas per Lietuvą, kurio metu esame nusiteikę aplankyti visas Lietuvos savivaldybes. Kelionę pradėjome nuo Sūduvos (dar žinomos kaip Suvalkija) žemdirbių krašto Šakių, vėliau aplankėme Jurbarką ir Tauragę. Tačiau apie viską nuo pradžių.

×
nuotr. 12 nuotr.
„Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021“ turas per Lietuvą. Organizatorių nuotr.

 

O pradžia buvo tokia - pirmadienį (balandžio 19 d.) mano šefas, kuris vis mėgsta man „duoti per kepurę" dėl per ilgų straipsnių pavadinimų portale, Vitas Tomkus sukvietė skubų „Didžiojo šeimos gynimo maršo" organizatorių pasitarimą Vilniuje. Turint omenyje, kad „Respublika" yra generalinis protesto akcijos rėmėjas, į pasitarimą organizatoriai (tarp kurių esu ir aš) atskubėjo greitai. Apie buitines detales daug pasakoti neverta, kadangi jas, be jokios cenzūros, galite rasti mūsų portale bei žviegiančių (anot vieno Seimūno) „LGBTešnikų" (anot vieno kunigo) profiliuose. Tačiau turiu prisipažinti, kad, besibaigiant susirinkimui, eilinį kartą prisišnekėjau. Trumpai tariant, išrėžiau, jog visi skambiai postringaujantys tamstos yra susireikšminę ir įsivaizduoja, kad marše dalyvaus tūkstančių tūkstančiai žmonių, bet jei tektų iš gražaus kabineto nusileisti į gatvę ir paklausti apie maršą bet kurio sutikto praeivio, turėtų greitai nusileisti ant žemės. Čia ir buvo mano klaida... Iškart po susitikimo maršo vadovas Raimondas, kaip paprastas žmogus, nelikdamas skolingas, išrėžė man, ką galvoja (ši savybė Raimondui tikrai ne svetima): „Dobilai, vietoj to, kad mokintum čia visus, nuo ketvirtadienio sėdi į autobusą ir keliaudamas per Lietuvą kvieti žmones į maršą, gal ramesnis būsi..." Šefas su direktore Diana šiuo klausimu buvo kur kas diplomatiškesni ir tą pačią Raimondo mintį pateikė visai kitais žodžiais: „Dobilai, mes, kaip generaliniai rėmėjai, privalome užtikrinti, kad šeimų maršas pavyktų, turi padaryti viską, ką reikia, net jei tai bus kelionė per kiekvieną miestelį... Tik, žinoma, nepamiršk portalo ir daryti reportažus." Tą akimirką supratau du dalykus: pirma, jei šneki, tai ir prisišneki; antra, nuo šiol mano darbo vieta - nebe erdvus kabinetas su besišypsančia administratore, o autobusas ir gatvė su pusamžiais kambariokais (kambariokus, priešingai nei kambariokes, virškinu, kaip pienu užgertus šprotus).

Pirmoji turo diena

06:14 Marijampolė. Turėjo nuskambėti žadintuvas, bet per naktį telefonas nuo pernelyg intensyvaus 4G (gerai, kad ne 5G) interneto ryšio ir saugumo blakių stebuklingai išsikrovė. Visa laimė, kad jau pavasaris. Kaip ir kiekvienais metais, pavasarį parskrenda vienas įkyrus paukštis gergždinčiu balsu, tad šio įžūlaus skrajūno dėka prabudau su pirmaisiais saulės spinduliais ir kroviausi drabužius. Svarbiausia buvo nepamiršti lygintuvo (daug kam atrodo, kad esu pedantas, turintis kelionėje tokį aparatą, bet yra atvirkščiai - tingiu lyginti drabužius po skalbimo, todėl tai darau kiekvieną rytą) ir žolelių mišino, vadinamo „truču", skirto veikėjams, kurie su savo žarnynu nedraugavo eilę metų (didelis ačiū už šį atradimą vienai žaviai merginai).

07:22. Paskambino Raimondas, pranešė, kad garažo vyrai jau sutvarkė autobuso tempiką ir „kad mikliai atsidurčiau vietoje". Taip ir padariau. Vos išgėręs rytinę „tručo" porciją, išskubėjau į Raimio „Autoridą". Susirinkus visai turo komandai, išvykome į pirmąją stotelę - Šakius.

*Maršininkų turo komanda: Idėjos vadas Raimondas (Raimis), Marijampolė - Degučiai; vairuotojas Zenonas (Zeniukas), Marijampolė - Tarpučiai; komunikatorius Viktoras, Zapyškis - Sodai; ir aš, respublikonas Dobilas (liaudyje geriau žinomas kaip Paksininkas), Marijampolė - Vytautinė. Asmeniškai man komanda visiškai nepatinka, čia nėra nei vienos dailiosios lyties atstovės, o tai yra tragedija, todėl prašau visų moterų ir merginų, kurios skaito šį dienoraštį, skubiai atvykti į maršo susitikimo vietas, kol nepuoliau į neviltį (grafikas apačioje).

09:10. Atvykome į Sūduvos žemdirbių kraštą - Šakius. Reikia pripažinti, kad vietiniai entuziastai Raimundas ir Ričardas (ir vėl ne moterys, reikia atleisti iš darbo tuos statistus, kurie nurodo moterų daugumą visuomenėje) pasidarbavo iš peties. Vos išsilaipinus mus pasitiko būrys šakiečių, laukiančių laikraščių, skrajučių, ir daugiau informacijos ištroškę vietiniai žurnalistai.

Maloniai nustebino eilė žmonių, atskubėjusių į miestelio centrą vien dėl mūsų - „maršo šauklių". Dar labiau nustebino tai, kad mus aplankė ir vietiniai policininkai, kurie ne tik baudos neišrašė, bet ir laikraščių paėmė kolegoms į komisariatą. Mano patirtis su policija iki šiol buvo stereotipinė - blogai arba nieko, tačiau po šio vizito Šakiuose požiūris gerokai „pasitaisė".

Nepaisant kelių prašalaičių, kurie, numodami ranka, pavaišino porcija tulžies. Broliai sūduviai nustebino tiek aktyvumu, tiek puikia nuotaika. Maršo dieną šakiškiai pradės pasodindami ąžuoliuką ir preliminariai šimto automobilių kolona pajudės automagistralės link.

Nuoširdus ačiū Raimundui ir Ričardui. Tikiu, kad šiems patriotams pavyks!

12:31. Turas pasiekė antrąją stotelę - Jurbarką. Čia mus pasitiko ir vėl (pradėjau keiktis) vyriška kompanija - Mindaugas ir Džeraldas. Pasirodo, šie žemaičiai irgi ne tinginiai. Visas miestelis nuklotas maršo plakatais, o žmonės jau gavę laikraščius iš anksto. Dažnas sutiktas ne tik yra girdėjęs apie protestą, bet ir užsiregistravęs kartu su draugais. Persiritus į vidurdienį, mūsų komandą aplankė ir buvęs Jurbarko meras Algirdas, kuris prisipažino esąs idėjos palaikytojas ir būtinai sudalyvausiąs didžiajame marše. Supratę, kad Jurbarke dalyvaus daugiau automobilių nei pačių gyventojų, nutarėme papusryčiauti (pats laikas).

16:14. Įvažiuojame į Lietuvos Prancūziją - Tauragę. Kadangi atvykome anksčiau, nei buvo suplanuota, mus čia su lietumi pasitiko liūtai ir eglės. Tauragėje jų apstu, visai kitaip nei Marijampolėje, kur vyrauja „bulkos" ir betmenai. O prie Prezidento gatvės prekybos centro pagaliau sutikome ir moterų, pasiryžusių marširuoti už šeimas. Ačiū jums, damos! Su jumis visai kitaip nei su kambariokais - ir nuotaika pasitaisė, ir subjuręs oras tapo saulėtu. Lai paspringsta „LGBtešnikai", aš eilinį kartą įsitikinau, kad jokios lygybės nebus: moterys - žymiai geriau už vyrus.

17:00. Atvyko ir daugiau maršininkų - su vaikais, šeimomis ir puikiomis nuotaikomis. O toks pusamžis vyrukas, kuris teigė, jog čia „šlamštas" ir iš kurio jokio „tolko" nebus, persigalvojo! Sulakstęs į parduotuvę, priėjo ir džiugiai tarė: „Persigalvojau, mes dalyvausime ir nugalėsime."

Štai kokį poveikį daro moterys!

Pagaliau net kažką į temą išlemenau ir žurnalistams.

Vakarop su gera nuotaika susiruošėme į savo nakvynės vietą - Mociškius.

Apačioje rasite reportažą iš šios nuostabios vietos.

Šiandien keliaujame po Mažąją Lietuvą: Pagėgius, Šilutę, Klaipėdos raj. O aš, pamatęs kumščiu grūmojantį Raimį, baigiu pildyti dienoraštį ir skubu dalinti laikraščių bei bendrauti su mažalietuviais (ne tokie jie ir maži, kiek matau pro autobuso langą, o ir muzika groja (moterų yra!).

Iki ryt

Turo grafikas

Penktadienis, balandžio 23

10:00 Pagėgiai (Prie parduotuvės „Norfa")

13:00 Šilutė (Prie parduotuvės „Iki")

17:00 Gargždai (Prie parduotuvės „Maxima")

Šeštadienis

Palanga (Basanavičiaus aikštė)

Sekmadienis

10:00 Rietavo turgus

13:00 Plungė (Prie parduotuvės „Maxima")

17:00 Kretinga(Miestelio centras)

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (171)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SPROGIMAI: vakarinėje Kabulo dalyje prie vienos mokyklos nugriaudėjo trys sprogimai, šeštadienį pranešė Afganistano vidaus reikalų ministerija, nepateikdama detalių.
  • NELAIMĖ: per viename Somalio sostinės Mogadišo rajone kilusius staigius potvynius žuvo vienuolika vaikų.
  • RADINIAI: Dievogalos kaime, kluone, moteris (g. 1968 m.) rado šautuvą, 146 vnt. įvairaus kalibro šovinius, granatą, du detonatorius, vieną sprogdiklį, galimai tris trotilo briketus, rankinę granatą ir pirotechninį užtaisą, kuriuos pasiėmė policijos pareigūnai.
  • APSINUODIJO: valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, penktadienį gavusi informacijos iš Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos vadovybės apie sunegalavusius vaikus ir virtuvės darbuotoją, nedelsiant pradėjo tyrimą - blogai pasijuto 12 vaikų, kurie maitinosi šios mokyklos valgykloje ir keletas iš jų jau gydomi ligoninėje.
  • AR NEBAISU: ketvirtadienį Vilniuje, atliekų surinkimo bei rūšiavimo teritorijoje, rasta galimai žmogaus kaukolė - policijos departamento pranešime sakoma, kad ji aptikta apie 15 val. Liepkalnio gatvėje.
  • PAVOJINGA ZONA: Filipinams priklausančią Mindanao salą sudrebino 5,1 balo stiprumo žemės drebėjimas, ketvirtadienį pranešė šalies Vulkanologijos ir seismologijos institutas.
  • RADINYS: trečiadienį atliekant remonto darbus Bulgarijos sostinėje, Caro Boriso III gatvėje, buvo rasta XX amžiaus vidurio aviacinė bomba - radinio vieta atitverta, sprogmens neutralizuoti atvyko išminuotojai.
  • VĖL NEBUS: didžiausia šalyje mažmeninės prekybos akcija „Jamam“, sutraukdavusi šimtus tūkstančių pirkėjų, šią gegužę nebus organizuojama - tai jau trečias kartas iš eilės, kai dėl pandemijos ir karantino ribojimų „Akropolis Group“ nusprendė atšaukti didžiųjų nuolaidų dienas.
  • STEBUKLAS: moteris iš Malio antradienį pagimdė devynetuką – dviem kūdikiais daugiau nei medikai matė motinos įsčiose per tyrimus ultragarsu - 25 metų Halima Cissė dėl geresnės medicininės priežiūros atvyko į Maroką, kur jai po cezario pjūvio operacijos gimė penkios mergytės ir keturi berniukai.
  • NEDRAUGIŠKI: sulaukusi kelių vartotojų skundų, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nustatė, kad statybinių medžiagų ir apdailos prekių prekybos tinklas „Ermitažas” nevykdė pareigos atsakyti į rašytines vartotojų pretenzijas ir todėl įmonei skirta 400 eurų bauda.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar išdrįstate išreikšti savo nuomonę?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritartumėte skiepų paso idėjai, jei jį turėdami galėtumėte laisvai gyventi?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų
2. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
3. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
4. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
5. ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS - LIETUVOS ŠANSAS AR KVAILIŲ VILTIS?
6. Bažnyčia stos mūru už šeimą
7. Vitas Tomkus: PIRMYN VERGAI NUŽEMINTIEJI, ATSTUMTIEJI, NUSKRIAUSTIEJI IR NUTEISTIEJI!
8. Arvydas JUOZAITIS: „Palaikau šeimos žygį. Reikia, kad jis būtų“
9. Goda JUOCEVIČIŪTĖ: Sveiki žmonės – kaip raupsuotieji
10. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
11. DIDŽIOJI IŠPAŽINTIS
12. Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!
13. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
14. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
15. Audrius BUTKEVIČIUS: Kam Dievas siunčia karvelį?
16. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
17. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
18. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
19. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
20. Vitas TOMKUS: „Musė maišė, musė maišė, uodas vandens nešė!“
21. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
22. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
23. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
24. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
25. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+1 +6 C

0 +6 C

 

+7 +13 C

+5 +10 C

+10 +14 C

 

+18 +20 C

0-5 m/s

0-7 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos