Finansų ministras Vilius Šapoka, sako, kad priemonės dėl mokesčių atleidimo, delspinigių netaikymo, išieškojimo netaikymo yra taikomos visoms įmonėms, kurios karantino metu patiria sunkumus. Anot ministro, įmonėms, nerandančios savęs Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sąraše, kuriame nurodyta, kieno veikla apribota dėl viruso plitimo, turėtų pateikti prašymą VMI.
„Verslui, kuris įtrauktas į šį sąrašą, nieko papildomai daryti nereikia. (...) Tokiems verslams ar gyventojams, kurie neranda savęs sąraše, tačiau susiduria su sunkumais, tereikia pateikti vieną supaprastintos formos prašymą Valstybinei mokesčių inspekcijai„, – ketvirtadienį Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje sakė V. Šapoka.
Tuo tarpu VMI vadovė Edita Janušienė papildė ministrą. Jos teigimu, kovo 20 d. buvo sudarytas įmonių, tiesiogiai nukentėjusių nuo pandemijos, sąrašas, kuriame yra 35 tūkst. įmonių. Minėtame sąraše esančioms įmonėms, informavo E. Janušienė, iki ekstremalios situacijos pabaigos nereikia rašyti jokių prašymų nei VMI, nei „Sodrai“.
„Mano minėtos lengvatos – atleidimas nuo delspinigių ir mokesčių išieškojimo sustabdymas šioms įmonėms taikomas automatiškai“, – teigė VMI vadovė.
Kartu E. Janušienė pabrėžė, kad tokios įmonės, pasibaigus karantino laikotarpiui, turės du mėnesius sudaryti mokestines paskolos sutartis su VMI ir „Sodra“ arba sumokėti dalį mokesčių.
„Ką daryti įmonei, kuri vykdo uždraustą veiklą, bet į sąrašą nepakliuvo? – Kreiptis į VMI ir į sąrašą būsite įtraukti. Puikiai suprantame, kad yra veiklų, kurios nėra tiesiogiai uždraustos, tačiau glaudžiai susijusios su uždraustomis veiklomis, todėl šiandien jų veikla yra dalinai paralyžiuota“, – kalbėjo E. Janušienė.
Ji pridūrė, kad atskiro prašymo tokioms įmonėms teikti „Sodrai“ nereikia, pateikti papildomų dokumentų – taip pat.