Reaguodamas į situaciją dėl koronaviruso, „Swedbank“ verslo įmonėms ir gyventojams gali pritaikyti paskolų įmokų atidėjimą iki 6 mėnesių trukmės laikotarpiui, o būsto paskolas turintiems klientams paskolos įmokas bus galima atidėti iki 12 mėnesių, teigiama banko pranešime žiniasklaidai.
„Šis paskolos įmokų atidėjimas gali būti taikomas toms įmonėms ir gyventojams, kuriems iškilo laikinų finansinių sunkumų dėl netikėto pandemijos poveikio, pavyzdžiui, prarasta darbo vieta ar laikinai sutrikęs pajamų srautas versle. Labai svarbu, kad klientai dėl tokios galimybės kreiptųsi, kol dar nėra susikaupusių vėluojančių mokėjimų“, − pranešime cituojama „Swedbank“ Lietuvoje vadovė Dovilė Grigienė.
Pasak jos, svarbu atkreipti dėmesį, kad mokėjimų atidėjimas nevykdomas automatiškai. Norėdami pasinaudoti paskolos mokėjimo atidėjimu, klientai turi įvertinti savo situaciją ir atsiųsti prašymą „Swedbank“ interneto banko žinute arba bei sulaukti banko sprendimo.
Artimiausiu metu „Swedbank“ interneto banke bus sukurta speciali prašymo sutarties sąlygų pakeitimui forma.
„Atidėjimo laikotarpis bus taikomas paskolos įmokoms, tuo metu paliekant įsipareigojimą mokėti paskolos palūkanas. Per šį laiką susikaupsianti įsipareigojimų dalis vėliau bus išskaidyta likusiam paskolos laikotarpiui. Klientas bet kuriuo metu galės atšaukti paskolos įmokų atidėjimą ir grįžti prie įprasto paskolos mokėjimo grafiko“, − komentuoja D. Grigienė.
„Swedbank“ pranešime teigia, kad netaikys jokių papildomų sąlygų sutartims ir neskaičiuos papildomų mokesčių nei pradėjus, nei nutraukus paskolos įmokų atidėjimo procesą.
SEB padės su finansiniais sunkumais susiduriantiems gyventojams, turintiems paskolas
SEB bankas išplatintame pranešime teigia, kad susidūrę su nenumatytomis aplinkybėmis gyventojai, turintys būsto ar vartojimo kreditus ar lizingą, turėtų kreiptis į banką su prašymu dėl kredito grąžinimo atidėjimo, kiekvienas atvejis bus nagrinėjamas individualiai.
Bankas yra patvirtinęs kredito būstui įsigyti teikimo sąlygas, kuriomis numatyta „atostogų“ mokant kreditą galimybė – laikinai atidėti kredito grąžinimą iki 12 mėnesių, nekeičiant galutinio kredito grąžinimo termino, informuojama pranešime.
SEB Baltijos šalių mažmeninės bankininkystės vadovė Sonata Gutauskaitė Bubnelienė atkreipia dėmesį, kad banko klientai gali iki pusmečio atidėti kredito įmokų mokėjimą (mokant tik palūkanas), jeigu jų pajamos sumažėtų 30 proc. ir daugiau.
Klientui susirgus ar nutikus nelaimingam atsitikimui, dėl kurio asmuo negalėtų dirbti du mėnesius ar ilgiau, įmokų mokėjimas gali būti atidedamas 12 mėnesių ar ilgesniam laikotarpiui. Bankas yra numatęs galimybę atidėti paskolos mokėjimą trims mėnesiams klientui netekus darbo ar nutrūkus santuokai, iki 6 mėnesių laikotarpiui – gaisro ir stichinių nelaimių atveju, iki 12 mėnesių – netekus išlaikytojo.
„Esame pasiruošę mūsų klientams, turintiems būsto ar vartojimo paskolą ir susiduriantiems su laikinais finansiniais sunkumais, suteikti daugiau nei įstatyme tam tikromis sąlygomis numatytus tris laikinų „atostogų“ mėnesius būsto ar vartojimo paskolos įmokų mokėjimui. Kviečiame klientus, susiduriančius su sunkumais, aptarti susidariusias aplinkybes su banku ir rasti sprendimus“, – pranešime pažymi S. Gutauskaitė-Bubnelienė.
Bankas „Luminor“ trečiadienį pranešė, kad šalyje dėl koronaviruso paskelbus karantiną, būsto paskolų mokėjimai gali būti atidedami 6 mėnesių terminui, jei klientas iki šiol nebuvo pradelsęs paskolos mokėjimų, primena ELTA.