Kol verslininkai dejuoja, kad dėl per pandemiją sustabdyto verslo jie žlunga, Seime kalbama, kad parama jiems yra per didelė.
Tokį įtarimą per Seime vykusią Vyriausybės valandą išdėstė parlamentaras, buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, kreipdamasis į ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę.
„Džiaugiuosi, kad vis daugiau atlaisvinate veiklų, tačiau kai kurių veiklų vadovai sako: mums neapsimoka dirbti. Klausimas: ar gali būti, kad iki šiol mes turėjome pandemiją kaip didžiausią priešą pradėti veikas, o dabar susiduriame su antru priešu - tam tikra nusistovėjusia mūsų paramos sistema, skatinančia žmones nedirbti, nes prastovų mechanizmas ir kita yra gana dosnu? Kai yra vertinama galimybė dirbti ar ne, renkamasi likimą prastovose, jau turime pirmuosius ženklus. Ar neturime skubiai daryti pakeitimų, kad kiekvienas atlaisvinimas pavirstų dirbančiais žmonėmis ir ekonomikos judėjimu?" - teiravosi L.Kukuraitis.
„Fantastiškas klausimas. Vieni klausia, ar nevertėtų ilginti paramos, kiti klausia, ar nevertėtų, kaip šiame klausime, matyt, trumpinti paramos. Geriausia pagalba yra galimybė veikti, galimybė veikti taip, kaip tu nori, kaip esi susiplanavęs, kad galėtum realizuoti savo produkciją ar laisvai teikti paslaugas. Manau, kad tai yra bazinė visų rinkos ekonomika tikinčių žmonių pozicija. Tačiau yra pandemija ir vis dar tam tikras karantino režimas. Valstybė, priėmusi sprendimus dėl karantino, privalo atlyginti apribotiems verslams. Yra daugybė mechanizmų, kaip tai daroma: ir prastovos, ir subsidijos. Beje, startavo antras subsidijų etapas: ir paskolos, ir individualiai dirbantiesiems parama, ir visa kita. Aš nežinau, ką čia dabar net ir atsakyti į tokį klausimą. Susivakcinuosime, įvesime Galimybių pasą ir dirbsime. Tai yra svarbiausia", - tikino A.Armonaitė.