Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerija atnaujino subsidijų aprašą savarankiškai dirbantiems.
Iki rugsėjo 1 d. prašymą subsidijai gauti gali pateikti tie 2020 m. ir tie individualią veiklą vykdę gyventojai, kurių veikla buvo įtraukta į apribotų veiklų sąrašą, tačiau anksčiau į subsidiją jie negalėjo pretenduoti, nes veiklą buvo išregistravę iki 2020 m. lapkričio 6 d. Nuo vakar apraše nustatytus kriterijus atitinkantys, savarankiškai dirbantys gyventojai supaprastiną paraiškos formą gali pateikti per Mano VMI (pateikti paraišką individualią veiklą vykdančio asmens subsidijai gauti).
„Subsidijoms veiklos likvidumui palaikyti papildomai skirta beveik 2,4 mln. eurų", - sako VMI Mokestinių prievolių departamento atstovė Danutė Laurinavičienė.
Paraiškos formos pateikimo procesas dėl subsidijos savarankiškai dirbantiems nepasikeitė. Prisijungus prie Mano VMI, gyventojai ras jau užpildytą paraišką, su kuria tereikia susipažinti - įsitikinti, jog pateikti duomenys yra korektiški ir patvirtinti. Paraišką pateikęs gyventojas asmenine žinute Mano VMI bus informuojamas, ar jo paraiška yra tenkinama, ar ne, ir jeigu ne, tai kodėl.
Subsidijos dydis priklausys nuo veiklos vykdymo laikotarpio ir formos.
Jeigu gyventojas vykdė individualią veiklą pagal pažymą, subsidija sudarys 100 proc. gyventojų pajamų mokesčio sumos, apskaičiuotos nuo 2019 metų individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų, bet ne mažiau kaip 100 eurų ir ne daugiau kaip 10 926 eurai.
Jeigu gyventojas vykdė veiklą pagal verslo liudijimą, subsidija sudarys 100 proc. verslo liudijimo kainos, sumokėtos už 2019 metų veiklos vykdymo laikotarpius, bet ne mažiau kaip 100 eurų ir ne daugiau kaip 10 926 eurus.
Jei gyventojas individualią veiklą pradėjo vykdyti tik 2020 m. ir ją vykdė ne trumpiau kaip 90 kalendorinių dienų nenutrūkstamai arba su pertraukomis, jam bus skirta 100 eurų subsidija.
Jei gyventojas vykdė ir individualią veiklą pagal pažymą, ir pagal verslo liudijimą, arba pakeitė vieną veiklos formą į kitą, jam skiriama viena subsidija, kuri gali sudaryti: 100 proc. gyventojų pajamų mokesčio sumos, apskaičiuotos nuo visų 2019 metų individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų ir 100 proc. verslo liudijimo kainos, sumokėtos už 2019 metų veiklos vykdymo laikotarpius, t.y. bus sudedamas pajamų mokestis, apskaičiuotas už abi veiklos vykdymo formas.