„Investuotojų forumo“ asociacijos valdybos pirmininkas Rolandas Valiūnas sako, kad, kalbant apie ekonomikos augimą ir valstybės gerovę, reikia orientuotis ne į mokesčių didinimą, o į darbuotojų pritraukimą iš užsienio valstybių.
„Kalbant apie investicijų pritraukimą, kurios valstybę vestų prie tolimesnio ekonomikos augimo ir kur mes valstybės gerovę, pensininkų gerovę galėtume gerinti ne mokesčių didinimo, o ekonomikos plėtros pagalba, visų pirma, reikėtų spręsti emigracijos problemas. Akivaizdu, kad darbuotojų mums labai trūksta tiek gamybinėj, tiek intelektualioj sferoj“, – po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda pirmadienį sakė R. Valiūnas.
„Tas pavyzdys, kur Lenkijoj šiuo metu yra apie 2,3 mln. Ukrainos talentų ar šiaip darbininkų, o mes turime tarp 20–30 tūkst., yra labai geras (kalbant. – ELTA) apie žmonių įsileidimą“, – pridūrė jis.
Jis taip pat pateikė „Danske Bank“ Paslaugų centro pavyzdį, kurio sumokami mokesčiai per metus, pasak R. Valiūno, valstybės biudžetą papildo 47,5 mln. eurų.
„Jame vien iš darbuotojų atlyginimų mokesčių – pajamų, socialinio draudimo ar sveikatos draudimo – per metus yra surenkama 47,5 mln. eurų. Mums reikia bent dviejų tokių investicijų, kaip „Danske Bank“ Paslaugų centras, kad turėtume papildomus 100 mln. eurų per metus“, – tikino R. Valiūnas.
Pasak jo, mokesčių pakeitimai skatina investuotojus galvoti, ar mokesčių ateityje nebus daugiau ir ar jie neturės neigiamos įtakos verslui.
R. Valiūno teigimu, prezidentas šiuos pasiūlymus išgirdo.
„Jaučiu, kad prezidentas siūlymus išgirdo. Bent aš jaučiu, kad prezidentas neturi esminių prieštaravimų“, – sakė jis.
Susitikime taip pat buvo aptartas bankų turto mokestis, dėl kurio verslo atstovų pozicija, pasak R. Valiūno, buvo vieninga.
„Verslo atstovai labai aiškiai sutarė, kad mokestis būtų keistokas ir skirtas ne bankams, o bankų aktyvams, kas reikštų paskolų apmokestinimą fiziniams asmenims ar įmonėms. (...) Tai yra paskolų apmokestinimo mokestis“, – sakė jis.