Siaučiant koronaviruso pandemijai tiesiogiai su klientais dirbantiems darbuotojams aktualus ne tik fizinis saugumas įgyvendinant griežtas saugos priemones, todėl lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ pusmečiui apdraudė beveik 14 tūkst. savo darbuotojų. Susirgus COVID-19 ir gydantis ligoninėje išmokas gaus tiek dabartiniai, tiek nauji „Maximos“ darbuotojai.
Svarbu finansinis saugumas
Pasak „Maxima LT“ generalinės direktorės Jolantos Bivainytės, prekybos tinklas šiuo sudėtingu laiku jaučia didžiulę atsakomybę užtikrinti darbuotojų saugumą. „Tikime, kad prevencinės apsaugos priemonės, kurių ėmėmės, padės išvengti COVID-19 plitimo, tačiau ne mažiau svarbu, kad ligos atveju būtų garantuotas ir finansinis saugumas, todėl apdraudžiame savo esamus ir būsimus darbuotojus specialiu draudimu nuo koronaviruso“, - pažymi „Maxima LT“ generalinė direktorė.
Darbuotojų draudimo apsaugą užtikrins šalies draudimo lyderis „Lietuvos draudimas“. Jis bendradarbiauja su brokerių bendrove „Aon Baltic“ ir siūlo Lietuvos įmonėms COVID-19 rizikos draudimo koncepciją, taikomą Italijos rinkoje.
Aukšta atsakomybė
Bendrovės „Lietuvos draudimas“ Verslo klientų departamento direktorius Simonas Lisauskas akcentuoja, kad koronaviruso krizė atskleidžia didžiųjų Lietuvos verslo įmonių požiūrį į savo darbuotojų saugumą bei sveikatą. „Maxima“, apdrausdama beveik 14 tūkst. savo darbuotojų, rodo aukštą darbdavio socialinės atsakomybės brandą. „Maximos“ darbuotojai sudaro beveik pusę visų nuo COVID-19 apdraustų Lietuvos darbuotojų“, - informavo S.Lisauskas.
„Maximos“ įsigytas draudimo paketas numato, kad darbuotojui susirgus COVID-19 infekcija ir gydantis ligoninėje bus mokama fiksuota išmoka ir ligonpinigiai. Maksimali draudimo išmoka gali siekti 1,5 tūkst. eurų. Nuo koronaviruso pusmečiui yra draudžiami visi prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai bei parduotuvėse budintys apsaugos darbuotojai, taip pat „Maxima International Sourcing“ darbuotojai. Draudimas bus suteikiamas ir naujai „Maximoje“ įsidarbinsiantiems asmenims.
Įgyvendintos priemonės
Kad tiek klientai, tiek darbuotojai galėtų apsipirkti saugiai, „Maxima“ įvairioms saugumo priemonėms įgyvendinti skiria 400 tūkst. eurų per mėnesį. Savitarnos kasų ir apsaugos darbuotojai, reguliuojantys į parduotuvę ateinančių žmonių srautus, dėvi specialius apsauginius skydelius, kiti darbuotojai - apsaugines vienkartines kaukes. Visi darbuotojai turi galimybę dezinfekuoti rankas.
Per pirmąją karantino savaitę visose šalies „Maximose“ buvo įrengtos organinio stiklo pertvaros, atskyrusios kasininkus nuo pirkėjų; nuolat dezinfekuojami visi paviršiai: kasų juosta ir vitrinos, durų rankenos, krepšeliai ir pirkinių vežimėliai. Beje, darbuotojų motyvacijai stiprinti už kovo mėnesį yra išmokėta daugiau nei 1,5 mln. eurų skatinamųjų priedų. Iš jų 900 tūkst. eurų yra papildomi priedai už darbą karantino sąlygomis.
Toliau tęsiamas apsaugos priemonių gabenimas
Penktadienio rytą Kauno oro uoste nusileido jau trečiasis „Maximos“ užsakytas lėktuvas iš Kinijos. Šią savaitę net du specialūs lėktuvų reisai „Maximai“ ir kitoms „Vilniaus prekybos“ įmonėms atgabeno beveik 2 mln. medicininių kaukių, apie 200 tūkst. respiratorių, beveik 3 mln. vienkartinių pirštinių darbuotojams ir 600 tūkst. vienkartinių pirštinių, kurias pirkėjai randa prie „Maximos“ parduotuvių įėjimo.
„Maximos“ atstovai teigia, kad prioritetas yra apsaugos priemonėmis aprūpinti darbuotojus. Tuo tarpu pirkėjai šiuo metu „Maximos“ parduotuvėse gali įsigyti medicininių kaukių. Paisant Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymų, vienas pirkėjas gali įsigyti ne daugiau nei 50 vienetų kaukių, t.y. vieną dėžutę. Tokia dėžutė „Maximos“ prekybos tinkle kainuoja 29,99 euro. Taip pat bus galima nusipirkti ir respiratorių.
Kaip jau rašėme, balandžio pradžioje specialiai užsakytu reisu „Maxima“ atsiskraidino 3,5 mln. medicininių kaukių bei beveik 7 mln. vienkartinių pirštinių. Šios apsaugos priemonės buvo skirtos „Maximai“ bei kitoms „Vilniaus prekybos“ įmonėms.
Artimiausiu metu laukiama dar vieno „Maximos“ užsakyto lėktuvo su apsaugos priemonėmis.