Seimo opozicijai vis dar daug klausimų kelia planuojamas nekilnojamojo turto (NT) mokestis, ypač jo apskaičiavimo principas. Tačiau valdantieji tvirtina - viskas bus normalu.
Seimo „darbietis" Andrius Mazuronis labiausiai stebisi tuo, kad NT mokestį reikės mokėti žmonėms, gyvenantiems pigiuose būstuose, jei gyvena savivaldybėse, kur NT kainuoja pigiau, o dalis brangesnių būstų savininkų nuo mokesčio išsisuks.
„Pagal jūsų siūlomą modelį už Vilniuje, Fabijoniškėse, 56 tūkst. eurų butą nereikės mokėti nieko, Nidoje 60 kvadratų, 85 tūkst. - nieko, Juodkrantėje 115 tūkst. vertės būstą nieko nereikės mokėti, Kaune Vytauto prospekte - nieko, tačiau Varėnos miesto centre už 16,3 tūkst. eurų reikės mokėti 9,2 euro, Anykščiuose miesto centre taip pat už 19 tūkst. eurų vertės būstą reikės mokėti 12,4 euro. Gerbiama ministre, ar jūs tikrai manote, kad jūsų siūlomas modelis yra pats teisingiausias?" - Seime per Vyriausybės valandą finansų ministrės Gintarės Skaistės pasiteiravo A.Mazuronis.
Pasak ministrės, tai yra municipalinis mokestis.
„Tokiu atveju turtas yra lyginamas tos savivaldybės apimtyje. Mes galime turbūt lyginti su labai daug kuo. Mes galime pasilyginti ir su kaimyninėmis valstybėmis, dar su kažkuo, apskritimis. Turbūt tie lyginimai gali būti įvairiausi", - kalbėjo G.Skaistė.
Ją papildė premjerė Ingrida Šimonytė.
„Alternatyva yra turėti vieną medianą arba vieną vidurkį visai Lietuvai. Jūs labai puikiai suprantate, kokios bus tokio sprendimo praktinės pasekmės. Praktinės pasekmės bus tokios, kad mokestį mokės tiktai kažkokia dalis Vilniaus gyventojų ir tai savaime paneigs būtent tai, ką ministrė sakė, kad tai yra municipalinis mokestis, nustatomas pagal konkrečios savivaldybės kainų rėžius, nes 56 tūkst. eurų Vilniuje nėra kažin koks labai prabangus butas", - konstatavo I.Šimonytė.