Susisiekimo ministerijai nepavykus rasti sutarimo su „Lietuvos pašto” valdybos nariais, ministerija teigia skubiai suformuosianti naują valdybą.
„Jau inicijuotos procedūros naujų nepriklausomų narių atrankai, siekiant suformuoti nuolatinę bendrovės valdybą, kuri atitiktų Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) reikalavimus”, – skelbia ministerija.
Pasak susisiekimo ministro, sprendimai dėl didelę visuomeninę, kultūrinę reikšmę turinčio įmonės turto privalo derėti su valstybės bei visuomenės interesais.
Susisiekimo ministerija taip pat atkreipia dėmesį, kad iki naujos valdybos darbo pradžios universaliosios pašto, spaudos pristatymo paslaugos bus užtikrintos.
„Lietuvos pašto“ valdyba: „nesutinkame toliau tęsti darbo“
„Lietuvos pašto“ nepriklausomi buvusios valdybos nariai informavo susitikime dalyvavusius Susisiekimo ministerijos atstovus, kad valdyba nesutinka tęsti darbo, nes ministerijos reikalaujami priimti sprendimai būtų žalingi bendrovės veiklai bei kone 5 tūkst. Lietuvos pašto darbuotojų.
Kaip teigiama valdybos narių išplatintame viešajame laiške, jie yra atsakingi už sėkmingą bendrovės veiklą ir negali priimti Susisiekimo ministerijos reikalaujamų bendrovės veiklai ir plėtrai žalingų sprendimų.
„Ši valdyba darbą bendrovėje pradėjo 2017 metų pabaigoje. Per tą laikotarpį, net ir keičiantis ministerijos vadovybei, nesulaukėme jokių esminių pastabų ar priekaištų dėl netinkamai vykdomos veiklos.
2017 m. Lietuvos paštą radome pakrikusį, be aukščiausio lygio vadovų, nustekentą, neefektyvų, patiriantį nepagrįstą finansinę naštą dėl nesėkmingų verslo sprendimų, įsitraukusį į abejotinos vertės veiklą“, – teigiama rašte.
Valdybos nariai pabrėžė, kad darbo netęs.
„Mūsų turimu teisiniu vertinimu, Lietuvos pašto valdyba yra atšaukta nuo 2019 10 31. Aiškumo tikslais akcentuojame, kad valdyba veiklos nevykdo ir netęsia.
Reiškiame susirūpinimą, kad Susisiekimo ministerijos pasirinkta ir įvykdyta valdybos atšaukimo forma ir būdas bei naujos valdybos suformavimas vien tik iš priklausomų ministerijos darbuotojų visiškai neatitinka depolitizuotų valstybės valdomų įmonių valdymo standartų ir gerųjų praktikų bei daro neigiamą įtaką valstybės valdomų įmonių prestižui“, – rašoma laiške.
Susisiekimo ministerija, pasinaudodama jai suteiktomis akcininko teisėmis, spalio 31 dieną priėmė sprendimą suformuoti naują akcinės bendrovės „Lietuvos paštas“ valdybą.
Pranešime skelbta, kad artimiausiu metu bus inicijuotos procedūros naujų nepriklausomų narių atrankai, siekiant suformuoti nuolatinę bendrovės valdybą.
Seimo narys socialdemokratas Algirdas Sysas sakė, kad aiškėja, jog valstybei priklausanti bendrovė „Lietuvos paštas“ be valdybos, kuri praėjusią savaitę buvo atleista, negali dalyvauti konkurse dėl pensijų išnešiojimo.