respublika.lt

Lietuvoje vis drąsiau patentuojami išradimai

(0)
Publikuota: 2017 vasario 03 14:47:25, Respublika.lt, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Valstybinio patentų biuro direktoriaus pavaduotojas Žilvinas Danys. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Lietuvoje daugėja nacionalinių patentų paraiškų, pateikiamų Valstybiniam patentų biurui (VPB). Lyginant su 2015-ųjų duomenimis, 2016 m. nacionalinių patentų paraiškų padaugėjo 28 proc. Pernai iš 153 paraiškų daugiau nei 100 pateikė verslas bei mokslo ir studijų institucijos.

 

VPB direktorius Arūnas Želvys sako, kad atkaklioje konkurencinėje kovoje patentavimas yra ypač svarbus žingsnis.

"Naujo gaminio ar proceso patentavimas padeda apsaugoti į naujovių kūrimą įdėtas investicijas ir paprasčiau išlaikyti produkto konkurencingumą rinkoje. Tai ypač svarbu konkuruojant naujose inovatyvių produktų rinkose", - teigia A. Želvys.

Didžioji dalis išduodamų nacionalinių patentų skirti žmogaus poreikiams tenkinti, mechanikai, chemijai, fizikai, transportui ir įvairiems technologiniams procesams.

Pastaraisiais metais fiksuojamas ir nacionalinių prekių ženklų bei dizaino paraiškų skaičiaus augimas. Pernai nacionalinių prekių ženklų paraiškų padaugėjo 17 proc., o nacionalinių dizaino paraiškų - 88 proc.

Klaipėdoje vasario 8 dieną žiniomis apie intelektinės nuosavybės strategijos kūrimą bei vystymą dalysis Europos ekspertai. Renginį organizuoja VPB ir Europos patentų akademija.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar lankotės bažnyčioje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar esate pasirengę pripažinti Palestiną kaip suverenią valstybę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+14 +18 C

+17 +20 C

+14 +18 C

+19 +25 C

+17 +21 C

+16 +21 C

0-6 m/s

0-10 m/s

0-7 m/s