respublika.lt

Lietuviška įranga palengvins gyvenimą arabams

(0)
Publikuota: 2019 rugsėjo 27 13:26:37, Olava STRIKULIENĖ
×
nuotr. 2 nuotr.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

ICOR įmonių grupei priklausanti, tik šiemet vasarį pradėjusi veikti tiksliųjų vandens ir šilumos skaitiklių gamintoja „Axioma Metering“ trečiadienį pasirašė su Omano Sultonato atstovais dvi sutartis. Pirmąja, komercine 5 mln. Eur, sutartimi „Axioma Metering“ įsipareigojo per 10 mėnesių pagaminti ir išsiųsti į Omaną 100 tūkst. ultragarsinių vandens skaitiklių. Antruoju susitarimu abi pusės nutarė pradėti paruošiamuosius darbus dėl būsimos bendros lietuviškų skaitiklių gamybos įmonės Omano Sultonate statymo. Visas projektas, kurio vertė - 10 mln. Eur, bus įgyvendintas per 5 metus. Tuo pat metu neatsisakant planų statyti dar vieną gamyklą Kauno rajone.

 

Abi sutartis pasirašė „Axioma Metering“ generalinis direktorius Ignas Vosylius ir pusiau valstybinės Omano Sultonato įmonės „National Energy Center“ (NEC) generalinis direktorius Abdula Al Badis (Abdullah Al Badi). Prieš pasirašant sutartis, trys omaniečiai svečiai - A.Al Badis, NEC valdybos pirmininkas, Sultono specialiųjų pajėgų pensijų fondo valdybos pirmininkas Abdula Al Mamaris (Abdulah Al Maamary) ir NEC bei „Shumookh Investment and Services Co.SAOC“ valdybos pirmininkas Musalamas Al Hudaifis (Musallam Al Hudaifi) apžiūrėjo įmonės cechus. Ir buvo supažindinti su itin preciziška ir robotizuota šilumos bei vandens skaitiklių gamyba bei produkcijos kokybės tikrinimu. Į šiuos cechus, siekiant, kad į ypatingo tikslumo prietaisus nepatektų nė viena dulkelytė, galima įeiti tik vilkint baltais chalatais ir ant batų užsimovus atitinkamas apsaugas. Cechų darbuotojai mūvi specialiomis pirštinėmis. Itin preciziškus darbus atlieka robotai. Apie kiekvieną gaminio netikslumą iškart praneša kompiuterių ekranai. Ir netikslios detalės gamyba savaime sustabdoma. Kai kurias skaitiklių sudedamas dalis robotai išštampuoja per 16 sekundžių.

Egzotiškasis Omanas šiuo metu vykdo vandens apskaitos technologinę reformą, todėl visoje šalyje seni, mechaniniai vandens apskaitos prietaisai keičiami į naujos kartos skaitiklius.

„Axioma Metering“ vadovo I.Vosyliaus teigimu, užsakovai įvertino rinkoje siūlomus moderniausius vandens apskaitos prietaisus, derėjosi su daugeliu gamintojų, tačiau labiausiai sudomino lietuviški. Kodėl?

Todėl, kad Artimųjų Rytų dykumų regiono ore ir vandenyje daug smėlio dalelių. Dėl smėlio priemaišų mechaniniuose vandens skaitikliuose atsiranda gedimų bei netikslumų. Ultragarsiniams skaitikliams, kokius gamina „Axioma Metering“, priemaišos neturi jokios įtakos. Skaitikliai išlieka tikslūs.

„Lietuviškų vandens skaitiklių tikslumas buvo vienas iš mūsų įmonės produkcijos pasirinkimo kriterijų, - pasakojo I.Vosylius. - Artimųjų Rytų regionas turi vandens problemą. Todėl labai svarbu skaitiklio preciziškumas. Kiekvienas lašelis suskaičiuotas, nes vanduo čia - aukso vertės.

Noriu pasidžiaugti ir kaip lietuvis. Šimto tūkstančių vienetų skaitiklių eksportas į Omaną padidins mūsų valstybės eksportą į šią šalį penkis kartus. Kitose šalyse taip pat dalyvaujame viešuosiuose pirkimuose, nes tikime savo skaitiklių verte.“

NEC generalinis direktorius A.Al Badis papasakojo, jog jo vadovaujama kompanija diegia daiktų interneto technologijas. Vandens apskaitos reforma - viena jų. Prietaisų duomenis surinks sistema, grįsta technologija LoRA. Omane vanduo skaičiuojamas ne kubiniais metrais, bet litrais. Vienas litras vandens kainuoja 20 euro centų. Tačiau jei valstybė šio mokesčio nesubsidijuotų, tektų mokėti trigubai brangiau.

„Turėjome daug pasiūlymų, - pripažino A.Al Badis, - bet esame laimingi pasirinkę gamintoją „Axioma Metering“. Išstudijavome, išanalizavome kitų gamintojų vandens skaitiklius, bet įsitikinome, kad „Axioma Metering“ savo kokybe visa galva lenkia kitus gamintojus“.

ICOR valdybos pirmininkas Andrius Janukonis pasidžiaugė, kad į Lietuvą atvykusi omaniečių delegacija atstovauja ne tik Omanui, bet ir savo kamynėms - Arabų Emyratams, Saudo Arabijai, Bahreinui ir Katarui. Nes šios šalys priklauso Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybai. Tad lietuviški vandens skaitikliai gali sudominti ir Omano kaimynus.

Svarstoma ir dalį gamybos perkelti į Omaną.

Omano garbės konsulės Lietuvoje Boletos SENKIENĖS komentaras:

Omane nėra fizinio asmens pajamų mokesčio. Nėra pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Šalis visai kitokia nei kiti arabų regionai. Labai unikalūs žmonės. Omaniečiai išsiskiria nuoširdumu ir svetingumu. Omanas neseniai gavo apdovanojimą kaip šalis, kurioje visiškai nėra terorizmo apraiškų. Tai Arabijos Šveicarija, nes jo didenybės Omano sultono Kabuso bin Saido Al Saido politika - nesikišti į kitų valstybių vidaus reikalus. Kitąmet bus dešimt metų, kai tarp Lietuvos ir Omano Sultonato vyksta politikų konsultacijos, keičiamasi informacija, kaip skatinti abipusį verslą. „Axioma Metering“ bus ta žvaigždė, kuri paskatins ir kitas Lietuvos kompanijas atrasti Omaną kaip verslo partnerį.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar A.Anušauskui atsisakius ministro kėdės reikėtų svarstyti L.Kasčiūno kandidatūrą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar galvojate emigruoti iš Lietuvos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-2 +2 C

-1 +4 C

-2 +4 C

+3 +8 C

+5 +10 C

+5 +9 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-5 m/s