respublika.lt

„Klaipėdos nafta“ purtosi parlamentinės kontrolės ar žaidžia principais?

Publikuota: 2023 gegužės 22 12:10:29, Deimantas KNIŠKA
×
nuotr. 1 nuotr.
„Klaipėdos nafta“. Vitos Jurevičienės nuotr.

Energetikos ministras Dainius Kreivys pagaliau paaiškino, kodėl „Klaipėdos nafta" nesiteikia Seimui pristatyti savo veiklos ataskaitos, nors iš jos to reikalaujama. Pasirodo, tam reikia Energetikos ministerijos leidimo.

 

Kai tik parlamentaras Artūras Skardžius turi galimybę ko nors paklausti Vyriausybės narių, dažniausiai „auka" jis pasirenka energetikos ministrą. Taip pasielgė ir per paskutinį plenarinį posėdį.

„Gerbiamas ministre, kodėl jūs „Klaipėdos naftą" slepiate nuo parlamentinės kontrolės komiteto audito? Negalime sulaukti jau antras mėnuo, negalime apsvarstyti 2022 metų jos veiklos ataskaitos. Jūs valdote 72 proc. šios įmonės. Įmonė antri metai dirba nuostolingai, nemoka valstybei dividendų. Akcijų vertė nuo 53 centų pastaraisiais metais šiandien krito iki 23 centų. Valstybės turtas, finansinis turtas, akcijos, kaip matote, nuvertėjo, vadovai save pasiskatina išsimokėdami priedus už vadinamąjį gerą darbą, dirbdami nuostolingai, akcijomis. Suka kažkokį biznelį Brazilijoje, Asu uoste.

Tad, gerbiamas ministre, leiskite tiesiog Audito komitetui pasidomėti viešai listinguojamos įmonės, kurios ataskaitos yra visos viešos, veikla", - paprašė Seimo Audito komiteto narys A.Skardžius.

Ir išgirdo keistoką atsakymą.

„Pirmiausia, apie leidimą ir neleidimą. Kaip žinome, Energetikos ministerija atstovauja akcininkui - Lietuvos Respublikai. Ir pagal geras valstybės valdomų įmonių praktikas komitetas pirmiausia turi kreiptis į akcininką, o ne tiesiogiai reikalauti įmonės, ją kviestis į komitetus ir panašiai. Ta praktika, kai apeinant akcininką siunčiami klausimai, išsikviečiamos įmonės, primena tuos laikus, kai įmonės buvo valdomos netinkamai - daug šešėlio ir kitų dalykų mes turėjome valstybės valdomų įmonių sektoriuje.

Dar kartą noriu pakartoti, kad visi klausimai pirmiausia turi būti atsiųsti akcininkui. Ir akcininkas, priklausomai nuo klausimų pobūdžio, pasitars su įmone ir spręs dėl įmonės reikalingumo pasirodyti komitete. Lauksime klausimų, nes ministerija jokių klausimų iki šiol nėra gavusi", - atrėžė D.Kreivys.

Ministras tikino, kad „Klaipėdos nafta" tebedirba pelningai.

„Noriu pasakyti, kad įmonė dirba pelningai, o balansas, kurį jūs matote per nuotolį, susidarė dėl valiutų skirtumo. Šiuo atveju mes esame pasirengę tai pristatyti - viceministrė I.Žilienė buvo pasiruoši tai pristatyti ir prezentaciją buvo atsinešusi apie tai, tačiau komitete jai nebuvo leista pristatyti. Dar kartą noriu pasakyti, kad tai akmenukas ir į Audito komiteto daržą, nes pirmiausia tas mūsų bendras darbas parlamente, su parlamentu, su komitetais, turi atitikti teisės aktus. Mes, kaip ministerija, tikrai nesame užsispyrę, bet laukiame klausimų ir tada galėsime toliau juos spręsti ir bendradarbiauti", - tikino D.Kreivys.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
9
F

Dienos klausimas

Ar palaikote sprendimą drausti kailinių žvėrelių fermas Lietuvoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kam labiausiai reikia kelti atlyginimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+6 +15 C

+8 +13 C

 

+11 +18 C

+15 +19 C

+17 +22 C

 

+21 +24 C

0-3 m/s

0-3 m/s

 

0-5 m/s