respublika.lt

I.Genytė-Pikčienė: karantino suvaržymai būtini, tačiau reikia operatyviai teikti pagalbą verslui

(0)
Publikuota: 2020 gruodžio 14 10:29:48, Kornelija Mykolaitytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
INVL Asset Management“ vyriausioji ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė. Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Vyriausybei sekmadienį priėmus griežtesnius karantino suvaržymus, turto valdymo bendrovės „INVL Asset Management" vyriausioji ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė sako, kad priimtos priemonės yra būtinos, tačiau svarbu ir operatyviai įgyvendinti žingsnius dėl pagalbos nuo pandemijos nukentėjusiam verslui.

 


„Matant skaičius sveikatos fronte, vienareikšmiškai suvaržymų tikrai reikia, ir tie suvaržymai, kurių imtasi dabar dėl prekybos centrų ir ne pirmo būtinumo prekių prekybos vietų, yra vėluojantys, nes tą reikėjo padaryti gerokai anksčiau tam, kad būtų suvaldytas ligos plitimas", - Eltai sakė I. Genytė-Pikčienė.

„O dėl (karantino - ELTA) trukmės - tas momentas, matyt, pasirinktas konsultuojantis su epidemiologais ir, įtariu, kad jei pavyktų greičiau suvaldyti ligos plitimą ar užgniaužti tą eksponentinį augimą, tai tą galima koreguoti", - pridūrė ekonomistė.

Pasak I. Genytės-Pikčienės, nėra gerai, kad sprendimai dėl pagalbos priemonių verslui neina kartu su sprendimais dėl karantino griežtinimo.

„Kadangi antros pandemijos bangos valdymas vyksta gaisrų gesinimo metodais, tai tikrai matyti, kad nepavyko pasimokyti iš pirmojo karantino ir karantininiai suvaržymai neina koja kojon su Vyriausybės priemonėmis pagalbai ekonomikai. Tas nėra gerai, bet vertinant iš kitos pusės, kadangi suvaržymai pakankamai stipriai vėluoja, tai prekybos vietos, lyg nujausdamos, labai anksti pradėjo ir kalėdinę prekybą, ir išpardavimų akcijas, tad nemažą šių metų plano dalį, matyt, jau spėjo įgyvendinti iki karantino", - teigė ekonomistė.

Ji akcentavo, kad nemaža dalis apribotos prekybos turėtų vykti nuotoliniu būdu, tačiau svarbu, kad sprendimai dėl pagalbos verslui būtų operatyviai įgyvendinti.

„Matyt, nemaža dalis prekybos bus perkelta į nuotolį ir atitinkamai per kurjerius nemaža dalis gyventojų pirks ir kalėdines dovanas, jas atitinkamai taip pat įteiks, kadangi karantinas riboja kontaktus. Aišku, svarbus antrasis žingsnis, kuris turi būti labai operatyviai įgyvendintas - padėti tiems verslams, kurie neteko planuoto pajamų srauto ir atitinkamai rasti priemonių, kaip padėti jiems išgyventi iki karantino pabaigos, kad jie galėtų išlikti, išgyventi ir toliau tęsti veiklą karantinui pasibaigus", - sakė I. Genytė-Pikčienė.

Naujoji Vyriausybė sekmadienį pratęsė karantiną iki sausio 31 dienos, taip pat sugriežtino karantino priemones: apribojo judėjimą iš vienos savivaldybės į kitą, uždraudė veikti nebūtinųjų prekių parduotuvėms, paliekant galimybę veikti maisto, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių parduotuvėms, vaistinėms, veterinarijos paslaugas teikiančioms įstaigoms.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar šią vasarą turite planų vykti į Lietuvos pajūrį poilsiauti?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+11 +20 C

+15 +25 C

+13 +18 C

+22 +29 C

+17 +35 C

+16 +23 C

0-4 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s