respublika.lt

G.Skaistė apie mokestinių pasiūlymų paketą: sprendimai nebus lengvi, nes tam tikrai žmonių grupei situacija nebus geresnė

Publikuota: 2023 kovo 21 13:59:00, Edgaras Savickas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Gintarė Skaistė. Eltos nuotr.

Su antradienį pristatytu mokestinių pasiūlymų paketu susiję sprendimai nebus lengvi, nes tam tikrai žmonių grupei situacija nebus geresnė, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė. Skaičiuojama, jog galutinis paketo poveikis viešiesiems finansams 2026 metams būtų 447 mln. eurų, bet galutinė suma priklausytų nuo derinimo su visuomene ir sprendimų Seime.

 

G. Skaistė sakė, kad šią savaitę prasidėjo paketo derinimas su visuomene.

„Laukiame visų suinteresuotų pusių pasiūlymų. Dabar duodame derinti su visuomene, lauksime reakcijų. Dar trys savaitės turi visi pareikšti savo pozicijai. Į konstruktyvius pasiūlymus stengsimės atsižvelgti“, – finansų ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje sakė ministrė.

G. Skaistė pabrėžė, kad tiek žaliųjų mokesčių, tiek ir turto apmokestinimo klausimai buvo įvardinti Vyriausybės programoje, už kurią balsavo Seimas, taip pat ir koalicijos partneriai.

„Norėčiau matyti šį paketą kaip paketą. Jame yra balansuojančių sprendimų – tiek mažinti valstybės biudžeto pajamas, tiek ir jas didinančių. Todėl man atrodo, norint daryti sprendimus, kurie yra mažinantys, turime matyti ir sprendimus kitoje pusėje. Tam, kad viešųjų finansų balansas būtų išlaikytas.

Tačiau balsuojant Seime, pasimatys kiek yra noro išties mažinti gyvulių ūkį, kas yra deklaruojama iš įvairiausių partijų. (...) Bet jeigu norime situaciją taisyti iš esmės, visgi tie sprendimai turi būti padaryti“, – sakė G. Skaistė.

Finansų ministerija pastebi, kad galutinis poveikis viešiesiems finansams 2026 m. būtų 447 mln. eurų, bet finalinė suma priklausytų nuo derinimo su visuomene, galutinių sprendimų Seime.

„Dėl siūlymų pratęsti investicinio projekto lengvatą, momentinio ilgalaikio turto nusidėvėjimo, MTEP lengvatos, smulkiam verslui taikomų palengvinimų – neigiamas poveikis viešiesiems finansams prognozuojamas apie -271 mln. eurų.

„Reikia atkreipti dėmesį, kad sprendimai dėl NPD taip pat bus daromi, todėl tikėtina, kad neigiamas poveikis būtų didesnis“, – rašoma ministerijos pranešime.

Ministerija įvardija šiuos laukiamus pakeitimų rezultatus: tvirtas žingsnis į priekį mažinant „gyvulių ūkį“ ir sąžiningiau paskirstant mokestinę naštą; atsisakoma visuomenei didesnės vertės nekuriančių lengvatų, jas pakeičiant moderniu investavimo modeliu – investicine sąskaita; sustiprinamos paskatos pridėtinę vertę didinančioms investicijoms tiek smulkiam, tiek ir didesniam verslui; taršos apmokestinimas kartu su ateinančiomis investicijomis prisidės prie sveikesnės ir žalesnės aplinkos visiems; didinamas savivaldos finansinis savarankiškumas ir stiprinami pajėgumai investuoti į viešąją infrastruktūrą; bus dar patogiau deklaruoti mokėtinus mokesčius bei vykdyti individualią veiklą.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F

Dienos klausimas

Kaip manote, ar nuo 2025 m. sausio 1 d. mokytojų profesija tikrai taps prestižine?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Nuo liepos 1d. parduotuvėse nebeliks nemokamų plonų plastikinių maišelių. Ar turėsite nepatogumų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+10 +17 C

+9 +17 C

 

+10 +17 C

+19 +23 C

+21 +23 C

 

+19 +22 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s