respublika.lt

Ar R.Kurlianskiui bus pratęstas suėmimo terminas, paaiškės antradienį

(0)
Publikuota: 2016 gegužės 30 17:31:32, Respublika.lt, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Koncerno "MG Baltic" viceprezidentas Raimondas Kurlianskis. Eltos nuotr.

Ar teismas tenkins prokurorų prašymą ir dar dviem mėnesiais "MG Baltic" viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui, įtariamam prekyba poveikiu, didelio masto papirkimu ir disponavimu įslaptinta informacija, pratęs suėmimo terminą, paaiškės antradienį.

 

Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį uždarame posėdyje išnagrinėjo prokuratūros prašymą R. Kurlianskiui suėmimą pratęsti dar dviem mėnesiais. Antradienį R. Kurlianskiui baigiasi gegužės 13-ąją 8 val. paskirtas 20 parų suėmimo terminas, tad, jeigu teismas jo nepratęs, verslininkas gali būti paleistas teismo posėdžių salėje.

Teismas verdiktą skelbs antradienį 8 val.

Vienas iš R. Kurlianskio advokatų Kazys Pėdnyčia prokurorų prašymą kardomąjį suėmimą pratęsti dar dviem mėnesiais vertino neigiamai ir manė, kad prašymas atmestinas.

"Pirmiausiai dėl to, kad šis prašymas, mano įsitikinimu, nusižengia ir teisingumui, ir žmoniškumui, ir neatitinka faktinių bylos duomenų. Prašymas pratęsti kardomąją priemonę - suėmimą - gali būti teikiamas ne tik nurodant Baudžiamojo proceso pagrindus, bet privalomai nurodant ir motyvus tiem pagrindams pagrįsti. Aš šiandien teisiamajame posėdyje iš prokuroro neišgirdau, kokie gi yra realūs motyvai pagrindams, pavyzdžiui, kad mūsų ginamasis bėgs, pasislėps ar kad trukdys procesui", - žurnalistams po posėdžio sakė K. Pėdnyčia.

K. Pėdnyčia sakė neturįs duomenų, kad jo klientas galėjo duoti kyšį ir Seimo nariui "darbiečiui" Vytautui Gapšiui ir apie šį asmenį iš viso nebuvo linkęs kalbėti. Kita vertus, bylos medžiagoje, su kuria susipažinta pirmadienį, apie V. Gapšį nėra jokių duomenų. Plačiau naujos bylos medžiagos turinio advokatas nekomentavo.

R. Kurlianskio advokatai teismui siūlė švelnesnių kardomųjų priemonių, iš kurių viena - piniginis užstatas, tai esą būtų protingesnis sprendimas šioje situacijoje. K. Pėdnyčia pabrėžė, kad suėmimas skiriamas tik tuomet, kai yra pakankama duomenų, leidžiančių manyti, kad nesuėmus įtariamojo bus trikdomas ikiteisminio tyrimo ar teismo procesas, nuosprendžio vykdymas.

"Man susidarė įspūdis, kad šioje byloje konkrečiu atveju yra siekiama, ko gero, ne Baudžiamojo proceso įstatymo numatytų tikslų kardomosios priemonės, o greičiau vadovaujamasi taktiniais sumetimais ikiteisminiame tyrime ir todėl teikiamas šis prašymas. Įstatymas draudžia naudoti suėmimą, kaip ir bet kurią kitą kardomąją priemonę, bet tuo labiau suėmimą, kaip taktinę priemonę, baudžiamosios bylos tyrime", - sakė K. Pėdnyčia. Advokatui taip pat nelogiška pasirodė, kad galimas kyšio ėmėjas Eligijus Masiulis vaikšto laisvėje, o jo ginamasis yra nelaisvėje. Į tai teismas atkreipė dėmesį.

Jis taip pat užsiminė apie prastą R. Kurlianskio savijautą, tai liudiją dokumentai pateikti teismui. Įtariamasis skundžiasi širdies negalavimais, tam įtakos turi ir kalėjimo sąlygos.

Kitas R. Kurlianskio advokatas Romualdas Mikliušas patikslino, kad užstato dydis, kurį R.Kurlianskis sutiktų mokėti, "yra įprastas tokioje situacijoje užstatas". Gynėjas patvirtino, kad kalbama apie 20 tūkst. eurų sumą. R. Mikliušas teigė iš prokuroro neišgirdęs faktinių duomenų, kuriais remiantis "MG Baltic" viceprezidentui gali būti pratęstas suėmimas.

asak Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro Justo Lauciaus, suėmimą vienam iš "MG Baltic" vadovų prašoma pratęsti dviem mėnesiais, nes tyrimas yra pradinėje stadijoje, intensyviai atliekami įvairūs procesiniai ikiteisminio tyrimo veiksmai, galimai padarytų sunkių nusikalstamų korupcinių veikų politinėje sferoje ratas plečiasi.

"Atsižvelgiant į tai ir buvo paprašyta būtent tokio suėmimo termino. Kaip prokuroras manau, kad bylos aplinkybės byloja apie tai, jog pagrindas, kuris įstatyme įvardintas kaip pagrįstas, yra manymas, kad būdamas laisvėje pilietis R. Kurlianskis gali trukdyti procesui, taip pat pagrindas, kuris taip pat įvardintas įstatyme, yra manymas, kad jis gali bėgti, slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ir teismo", - sakė prokuroras.

J. Laucius susilaikė nuo komentarų, kokio dydžio kyšį R . Kurlianskis galėjo duoti V. Gapšiui, tol, kol jam nėra pateikti įtarimai. Bylos duomenis, egzistuoja įtarimas, kad kyšis yra didesnis negu įstatyme numatyta 250 MGL arba 9415 eurų kyšis, kas apibrėžiama kaip itin didelės vertės kyšis.

Klausiamas, ar kyšis susijęs su partijos politine reklama, prokuroras tai buvo linkęs nutylėti, ragino palaukti, nes naujus įtarimus R. Kurlianskiui ketinama pateikti artimiausiu metu.

Prokuroras taip pat neatskleidė, kokia pinigų suma rasta pas V. Gapšį namuose, ar kyšis jam duotas vieną kartą ar buvo daugkartinis. Darbo partijos vadovybei nematant V. Gapšiui galimybės toliau likti Seimo nariu, klausimas dėl V. Gapšio teisinės neliečiamybės naikinimo, anot prokuroro, ankstyvas.

"Tai vėlgi ateities sprendimai, o, kokie jie bus, manau, kad pamatysite netrukus", - teigė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Jis patvirtino, kad buvo atlikti poėmiai viešosios informacijos skleidėjuje UAB "Laisvas ir nepriklausomas kanalas", paprašyta pateikti tyrimui reikšmingus daiktus bei dokumentus. Tam tikri procesiniai veiksmai atlikti ir kitoje koncerno įmonėje - UAB "Mitnija". Detaliau rezultatų ir ko buvo ieškota, J. Laucius neatskleidė.

"Yra nagrinėjamos ir vertinamos įvairių Seimo politinių sprendimų, o taip pat ir įstatymų priėmimų aplinkybės ir svarstoma, kaip tai atsispindės papildomai suformuluotuose įtarimuose tiek piliečiui R. Kurlianskiui, tiek galbūt kitiems asmenims, kurie šioje byloje gali tapti įtariamaisiais", - sakė J. Laucius.

Be to, prokuroras leido suprasti, kad šiame ikiteisminiame tyrime gali atsirasti dar daugiau politikų pavardžių.

"Gyvenimas parodys", - užsiminė jis.

Teisėsauga tiria įtarimus, kad R. Kurlianskis buvusiam Seimo nariui ir buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui E. Masiuliui galėjo perduoti 106 tūkst. eurų kyšį.

R. Kurlianskis buvo sulaikytas gegužės 12 dieną, jam pateikti kaltinimai papirkimu ir prekyba poveikiu bei neteisėtu disponavimu informacija, kuri yra valstybės paslaptis.

E. Masiuliui pateikti įtarimai prekyba poveikiu, neteisėtu praturtėjimu ir kyšininkavimu. Iš viso kratos metu pas jį namuose rasta 250 tūkst. eurų.

E. Masiulis jam pareikštų įtarimų nepripažįsta.

Šiame ikiteisminiame tyrime atsidūrė ir Seimo nario "darbiečio" V. Gapšio pavardė - teisėsauga jo namuose ir darbo kabinete atliko kratas, jis STT apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar keičiasi Jūsų sprendimas už ką balsuoti prezidento rinkimuose?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur šiemet atostogausite?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

0 +7 C

0 +5 C

0 +6 C

+3 +8 C

+5 +10 C

+6 +10 C

0-7 m/s

0-5 m/s

0-5 m/s

     
X