Panevėžietis Tomas Kamarauskas savo gerokai jaunesnės draugės gyvenimą pavertė tikru pragaru. Tokiu, kad smurto lydimas nesveikas vyro pavydas merginai buvo kur kas baisesnis už mirtį.
Ilgiau nei metus 37 metų panevėžietis T.Kamarauskas džiūgavo atsikratęs sunkių kaltinimų netiesiogine žmogžudyste ir kuo ramiausiai mėgavosi laisve. 2019 metų gruodžio mėnesį Panevėžio apygardos teismas vyrą pripažino kaltu tik dėl nežymaus savo artimojo sveikatos sutrikdymo. Įrodyta, kad jis savo gyvenimo draugę sumušė tik kartą. Už tai jam skirta 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
Kol vyko ikiteisminis tyrimas ir baudžiamosios bylos nagrinėjimas teisme, šį laiką smurtautojas praleido būdamas suimtas. Tad, paskelbus nuosprendį jis bausmę jau buvo atlikęs.
T.Kamarauskas teisėsaugininkų rankose atsidūrė po 2018 metų rugsėjį ne tik Panevėžį sukrėtusio įvykio. Prie Ramygalos gatvėje stovinčio daugiabučio namo rasta negyva 22 metų jo sugyventinė. Mergina iškrito iš ketvirtajame aukšte esančio buto, kuriame ir gyveno.
Įvykio vietoje sulaikytas girtas (1,93 prom.) T.Kamarauskas iš karto pasiejo įtarimų. Buvo apdraskytu veidu ir vis skirtingai pasakojo, kaip susižalojo. Teisinosi, jog drabužius gyvūnų krauju neva išsikruvino medžioklėje.
Pareigūnai poros nuomojamame bute rado į grumtynes panašių ženklų, kraujo dėmių. Vėliau ekspertai nustatė, kad tai - žuvusiosios kraujas. Paaiškėjo, jog labai didelio pavydo kamuojamas sugyventinis merginą ne kartą sumušė ir ji jo labai bijojo. Tačiau patirtus akivaizdžius kūno sužalojimus draugams teisino savo pačios netyčiniais susižeidimais.
Apie patiriamą žiauraus sugyventinio smurtą mergina pasipasakojo tik nelaimės išvakarėse, dėl sumušimų atsidūrusi ligoninėje. Kitą dieną, likus vos keletui valandų iki tragedijos, ji prašė pagalbos rašydama SMS žinutes savo draugei, buto savininkei bei kitiems asmenims. Bet jos laiku taip ir nesulaukė.
Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė Valdemara Chodorcevičienė pirmosios instancijos teismo nuosprendį apskundė. Į Lietuvos apeliacinį teismą, prašydamas jį visiškai išteisinti, kreipėsi ir T.Kamarauskas.
Nuteistojo skundas atmestas, o prokurorės - tenkintas iš dalies. Panevėžietis pripažintas kaltu dėl dviejų nežymaus sveikatos sutrikdymo epizodų ir dėl privedimo prie savižudybės, veikiant netiesiogine tyčia.
Konstatuota, jog sistemingas fizinio ir psichinio smurto naudojimas prieš nukentėjusiąją laikytinas žiauriu elgesiu su ja, privedusiu prie sprendimo pakelti prieš save ranką.
Nuolat smurtaudamas prieš merginą T.Kamarauskas suvokė savo veiksmų pavojingumą ir numatė, kad dėl jų nukentėjusioji gali žengti lemtingą žingsnį. Mušdamas draugę dvi dienas iš eilės, nors ir nesiekdamas tokio jos apsisprendimo, vyras sąmoningai leido tokiems nepataisomiems padariniams kilti.
Pirmosios instancijos teismo išvada, kad mergina lemtingą žingsnį žengė pati savo pasirinkimu, o T.Kamarausko veiksmai negalėjo lemti jos pasirinkimo, pripažinta, kaip nepagrįsta ir prieštarauja byloje esantiems įrodymams.
Subendrinus paskirtas bausmes, T.Kamarauskui skirta galutinė 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Mirusios merginos tėvas dar prieš pirmąjį teismą vylėsi, kad taip žiauriai su jo dukra pasielgęs vyras laisvės neteks bent porai metų. T.Kamarauskas velionės artimiesiems privalės atlyginti ir 18 tūkstančių eurų įvertintą neturtinę žalą.