Bandymas praturtėti reketuojant vieną iš koncerno „VP Grupė“ akcininkų Igną Staškevičių, sutuoktiniams Patricijai ir Dariui Šulskiams baigėsi apkaltinamuoju teismo nuosprendžiu. Nepasitenkinusi nusikalstamu būdu gautais keliais šimtais tūkstančių eurų, porelė svajojo apie milijonus. Ilgametis asmeninis verslininko vairuotojas keleriems metams pasiųstas už grotų, o jo žmona sulaukė lygtinės laisvės atėmimo bausmės.
Vilniaus apygardos teisme nuosprendžius išklausė lengvai turtus susikrauti tikėjęsi sutuoktiniai P. ir D.Šulskiai. Vietoj sąžiningo darbo nusikalstamą kelią pasirinkusi pora pripažinta kalta dėl neteisėto asmeninės informacijos rinkimo ir turto prievartavimo.
Už šiuos nusikaltimus bei neteisėtą disponavimą šaunamuoju ginklu ir šoviniais D.Šulskiui skirta 4 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Ją vyras privalės atlikti pataisos namuose.
Jo žmona belangės išvengė. Vaistinių tinklo vadove dirbusi P.Šulskienė atsipirko lygtine bausme. Moteriai skirtos trejų metų ir trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas dvejiems metams.
Nuteistieji privalės atlyginti nukentėjusiajam padarytą turtinę (5000 eurų) ir neturtinę (175 450 eurų) žalą, padengti išlaidas advokatui (beveik 4000 eurų).
Savo kaltės taip ir nepripažinusių sutuoktinių taikiniu tapo verslininkas I.Staškevičius. D.Šulskis buvo jo ilgametis asmeninis vairuotojas. Iš pusantrų metų, nuo 2015 metų rudens iki 2017 metų vasario mėnesio, sekto verslininko reikalauta pusantro milijono eurų. Privataus pobūdžio informaciją paviešinti grasinę nusikaltėliai dalį pinigų gavo. Grynais pinigais jiems sumokėta 12 tūkst. eurų, o po kelių mėnesių kaip dovana pas notarą įforminti dar 300 tūkst. Bet to sutuoktiniams pasirodė per mažai.
„Buvau labai arti prisileidęs tą niekšą prie savo šeimos: žmogus turėjo prieigą prie visų durų, pažinojo visus artimuosius, žinojo, ką jie veikia, filmavo, juos fotografavo, žinojo visas vietas, kur aš būsiu, ką aš veiksiu, įrašinėjo mano ir mano artimųjų pokalbius, ir, kas svarbiausia, privačiose situacijose. Kitas dalykas yra verslas. Aš, visada stengęsis būti profesionalus versle - saugoti verslo paslaptis ir tvarkingai vykdyti visas savo pareigas, - staiga supratau esąs apsileidęs, nes per savo patiklumą būsiu įsileidęs lapę į vištidę. Juk kiekvienas verslas turi savo paslapčių, yra net sąvoka „komercinė paslaptis“, ji ginama įstatymu. Aš nedariau jokio nusikaltimo, bet juk natūralu - kiekvienas jokio nusikaltimo nepadaręs žmogus turi paslapčių ir nepageidauja, kad jo asmeninį gyvenimą viešai narstytų po kaulelį. Kai manęs paprašė už tai sumokėti, deja, pirmoji mintis buvo gal man iš tikrųjų verta nusipirkti tokią ramybę. Bet iš tikrųjų, kaip paskui parodė gyvenimas, tai neįmanoma. Niekada gyvenime negalima mokėti už jokią ramybę. Vienintelis atsakas prievartai yra įstatymas“, - „Vakaro žinioms“ anksčiau yra sakęs I.Staškevičius.
Teismas konstatavo, kad
P.Šulskienė padėjo ir patarinėjo vyrui. Jie kartu analizavo surinktą informaciją ir sprendė, kaip ją geriau panaudoti.
Perspėjimas, kad dėl turto prievartavimo ir grasinimų paviešinti neteisėtai surinktą asmeninę informaciją bus kreiptasi į teisėsaugą, sutuoktiniams įspūdžio nepadarė. Pareigūnai D.Šulskį sulaikė su įkalčiais, kai jis iš I.Staškevičiaus paėmė 10 tūkstančių eurų.