Miške radę susprogdintą namelį, Šiaulių rajono medžiotojai į policiją nesikreipė. Įtardami, kad tai gali būti amžinųjų priešų - brakonierių - kerštas, jie netikėjo, jog pareigūnams pavyks rasti kaltininkus. Tačiau pastarieji be atpildo neliks. Iki nieko bendro su brakonieriais neturinčių sprogdintojų nuvedė siūlo galas, kuris užčiuoptas atlikus Lietuvos kariuomenės turto inventorizaciją.
Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą. Ant teisiamųjų suolo netrukus sėsiantiems dviem jauniems šiauliečiams teks atsakyti už sprogimą medžiotojų namelyje.
Vyrai kaltinami neteisėtu disponavimu didelės sprogstamosios galios sprogmenimis ir turto sunaikinimu ar sugadinimu. Už šiuos nusikaltimus gresia iki aštuonerių metų nelaisvės. Savo kaltę jie neigia.
Šiauliečiai teisėsaugininkų akiratyje atsidūrė po 2018 metų viduryje atliktos neeilinės sprogstamųjų medžiagų ir šaudmenų inventorizacijos Radviliškyje dislokuotame Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione. Jos metu pasigesta keturių rankinių granatų.
Karo policijos pareigūnams pradėjus ikiteisminį tyrimą, netrukus nustatyti įtariamieji - 26 metų profesinės karo tarnybos karys ir 25 metų buvęs kariškis. Paaiškėjo, kad jie ne tik neteisėtai iš karinio dalinio paėmė puolamąsias rankines granatas, skirtas priešininko gyvosios jėgos ir objektų žalojimui. Vieną jų draugai ir susprogdino.
Galingas sprogimas vėlų 2018 metų gruodžio vakarą nugriaudėjo Šiaulių rajono miške esančioje poilsiavietėje. Jis gerokai apgadino vietos medžiotojų būreliui priklausantį namelį. Į įvykio vietą atvykę medžiotojai rado išdaužytus langus, suskilinėjusius jų stiklus, ant grindų, suolų ir stalų pažirusias šukes. Nukentėjo ir namelio medinių čerpių stogas. Dalį čerpių sprogimo banga nuskraidino į mišką, kitos suskilinėjo ir išsikreipė.
Nors medžiotojai patyrė nemažą nuostolį, apie šį įvykį policijai nepranešė. Įtardami, kad tai galėjo padaryti jiems kerštaujantys brakonieriai, nesitikėjo, jog pareigūnams pavyks rasti kaltininkus.
Tyrimo metu nustatyta, kad minėtą žiemos vakarą abu šiauliečiai prie medžiotojų namelio nuvažiavo su draugais. Atsivežė iš karinio dalinio pasisavintas granatas ir nusprendė jas išbandyti. Vienas kaltinamasis išsitraukė granatą ir perdavė antrajam. Šis sprogmenį ir įmetė į namelį.
Suradus kaltininkus ir bylą perdavus nagrinėti Šiaulių apygardos teismui, medžiotojams atsirado galimybė prisiteisti dėl sprogimo patirtą turtinę žalą. Medžiotojų būrelis ją įvertino 2310 eurų ir pareiškė civilinį ieškinį dėl jos atlyginimo.
Kad jų namelį galėjo susprogdinti brakonieriai, Šiaulių rajono medžiotojai įtarė ne be pagrindo. Tarp nesutaikomų priešų vykstančiame kare naudojami ir tokie ginklai. „Vakaro žinios“ rašė apie prie Alsėdžių medžiotojų būrelio namelio Plungės rajone rastą rankinę granatą. Ji specialiai palikta gerai matomoje vietoje, tad toks įžūlus veiksmas įvertintas kaip akivaizdus grasinimas. Tuo labiau jog šio būrelio nariai visai neseniai buvo sulaikę ir policijai perdavę vieną labai įžūlų brakonierių. Išminuotojai nustatė, kad tai rankinės granatos F1 korpusas. Jis didesnio pavojaus nekėlė, nes buvo be sprogdiklio. Sprogstamasis užtaisas sunaikintas radimo vietoje.