Bandymas pasigrožėti Kuršių nerija iš oro, neįvertinant nenuspėjamų pajūrio vėjų, antradienį vakare baigėsi nelaime. Nukritus gūsio pagautam parasparniui, jį pilotavęs jaunas vyras sunkiai susižalojo. Neringos kopose nukentėjusįjį rado ir į uostamiesčio ligoninę nuskraidino pajūryje budinti kariškių sraigtasparnio įgula.
Neringos ir uostamiesčio specialiosios tarnybos ant kojų pakeltos antradienio vakarą. Apie 19.10 val. bendrosios pagalbos telefonu 112 paskambino ir pagalbos paprašė vyras. Jis pranešė, kad parasparniu skrido virš Kuršių nerijos, nukrito ir patyrė sužalojimus, dėl kurių negali judėti.
Tikslios nelaimės vietos pilotas įvardyti nesugebėjo. Pasak vyro, nukrito į pajūrio kopas tarp Juodkrantės ir Smiltynės. Tad paiešką nuspręsta pradėti iš abiejų pusių. Nuo Klaipėdai priklausančios Smiltynės vienas ugniagesys pajudėjo kartu su paplūdimiuose budinčiais gelbėtojais. Per kopas važiuota pastarųjų keturračiu motociklu. Jo kolegos, kartu su greitosios medicinos pagalbos brigada, automobiliais važiavo dviračių taku. Nuo Juodkrantės pusės dviračių taku važiavo ir vietos ugniagesiai bei policininkai.
Nelaimę patyrusio vyro, nors jis su policija bendravo telefonu, rasti greitai nepavyko. Nusprendus negaišti brangaus laiko, į orą pakelta Nemirsetoje (šalia Palangos) budinti Karinių oro pajėgų sraigtasparnio įgula. Paieška iš oro pasiteisino. Atskridę į Kuršių neriją kariškiai iš karto rado nukentėjusįjį. Tai padaryti nebuvo sunku dėl ryškaus ir gerai matomo parasparnio.
Parasparnio pilotas kopose aptiktas už apie 4 km nuo Alksnynės posto, arčiau Baltijos jūros.
Kariškių medikui suteikus būtinąją pagalbą, nukentėjęs 29 metų vyras įkeltas į sraigtasparnį ir nuskraidintas į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Sužalojimai įvardijami kaip sunkūs. Įtariama, jog gali būti pažeistas stuburas. Nelaimėlis jį radusiems gelbėtojams teigė, kad negali ar vos pajudina rankas ir kojas.
Pasak Klaipėdos apskrities VPK atstovės Andromedos Grauslienės, kol kas ikiteisminis tyrimas dėl šio įvykio nepradėtas.
„Laukiame atsakymo iš ligoninės. Įvertinsime, kokie bus sužalojimai, tada ir spręsime. Kodėl nukrito parasparnis, aiškinsis civilinės aviacijos ekspertai“, - „Vakaro žinioms“ sakė A.Grauslienė.
Jaunas vyras parasparniu kilti į dangų nepabūgo, nors antradienį pajūryje pūtė gana stiprus vėjas. Pirminiais duomenimis, jis galėjo skraidyti virš uostamiesčio teritorijos, kai netikėtas stiprus vėjo gūsis jį tiesiog nupūtė virš Neringai priklausančios Kuršių nerijos dalies ir nevaldomu tapusį parasparnį sviedė į kopas.
Nelaimės, kurias patiria parasparnių pilotai, Lietuvoje nėra labai retos. Jos baigiasi ne tik laimingai ar gyvybei nepavojingais sužalojimais, bet ir mirtimis. 2018 metų sausio viduryje, beveik pasiekęs kelionės tikslą, dingo iš Vilniaus į Nidą parasparniu išskridęs 40-metis vilnietis. Jo kūną liepos pabaigoje Baltijos jūroje rado Vokietijos buriuotojas.
Tragiškos nelaimės mūsiškių tyko ir užsienyje. Pernai birželio pabaigoje Prancūzijos kalnuose, atvirojo Belgijos parasparnių čempionato išvakarėse, žuvo 52 metų Lietuvos skraidyklių ir parasparnių sporto federacijos prezidentas Vytautas Skruibis.