Nuo gaisro nukentėjusį barokinį Tytuvėnų vienuolyno ansamblį penktadienį aplankęs kultūros ministras Arūnas Gelūnas tikrąją padėtį vadina geresne negu manyta, bet patirtus nuostolius - labai dideliais.
Pasak ministro, iš daugiau kaip 340 vertybių sudegė apie 30 - mažiau negu 10 proc. visų Tytuvėnų vienuolyno ansamblyje saugomų ar atsivežtų vertybių, tačiau ugnies padaryti nuostoliai esantys labai dideli.
Sudegė vertingiausi eksponatai - liturginiai reikmenys, rūbai, paveikslai, bažnytinės knygos, buvę Šiaulių vyskupijos bažnytinio paveldo muziejuje, kuris pernai atidarytas restauruotose Tytuvėnų bernardinų vienuolyno patalpose.
Tytuvėnų vienuolynui gaisro padarytą žalą šiuo metu vertina Kultūros paveldo departamento speciali komisija ir draudimo bendrovės ekspertai.
Tytuvėnų vienuolyno pastatas apdraustas 10,5 mln. litų suma, bažnyčia - 6 mln. litų.
Pirmadienį Tytuvėnų situaciją neeiliniame pasitarime spręs Vyriausybė.
Paveldosaugininkai primena, kad tai jau trečias istorinę reikšmę turinčių paveldo objektų gaisras per pastarąjį dešimtmetį - anksčiau gaisro sunaikinti Kurtuvėnų svirnas ir Labanoro bažnyčia jau yra atstatyti.
Praėjusiais metais baigti Tytuvėnų vienuolyno restauravimo darbai kainavo daugiau kaip 10 mln. litų. Vienuolyno stogų restauravimas valstybei atsiėjo per 2 mln. litų. Šįmet planuota restauruoti ir Tytuvėnų bažnyčios išorę.
XVII-XVIII a. pastatytas Tytuvėnų bernardinų vienuolyno ansamblis vertintas kaip unikalus architektūros paminklas, labai mažai pakitęs nuo pastatymo laikų, vienas geriausiai išlikusių baroko epochos paminklų Lietuvoje ir Šiaurės Europoje.