Molėtų rajoną sukrėtė tragiška nelaimė, kuri ne tik galėjo, bet ir privalėjo neįvykti. Tačiau elementarus neatsargumas ir savo bei kitų gyvybių nebranginimas kartais peržengia sveiko proto ribas. Tad nenuostabu, kad už pro ausis praleistus perspėjimus nelipti ant netvirto ledo tenka sumokėti labai brangiai.
Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai informaciją apie nelaimę, įvykusią už kiek daugiau nei 15 kilometrų esančiame Inturkės kaime, gavo antradienį popietę. Apie 15.20 val. pranešta, kad į Galuonų ežerą įkrito ir skęsta žmogus.
Gelbėtojams atskubėjus į įvykio vietą, ežere, apie 100 metrų nuo kranto, skendo žmogus. Jį užšalusiu ledu bandyta pasiekti iš dviejų sunkiai prieinamų pusių. Tačiau ugniagesiai patys įlūžo į ežerą ir sugaišo brangias akimirkas.
Nelaimėlio išgelbėti nepavyko. Vyras nuskendo. Jo kūnas vėliau rastas ir ištrauktas. Iki atvykstant ugniagesiams, išgelbėtas dar vienas skendęs žmogus. Jis vandenyje atsidūrė, kai bandė gelbėti skęstantįjį.
Vakar Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rolandas Pumputis patvirtino, kad nuskendo 61 metų vietos gyventojas.
„Žmogus gyveno kitame Galuonų ežero krante. Nelaimė įvyko, kai apsilankęs Inturkės kaime grįžinėjo į namus. Nusprendė sutrumpinti kelią. Kad nereikėtų sausuma eiti apie 3-4 kilometrus aplinkui, patraukė tiesiai per ledu padengtą ežerą. Per jį iki namų buvo apie 400-450 metrų", - „Vakaro žinioms" sakė R.Pumputis.
Sniegu padengtas Galuonų ežeras yra užšalęs, tačiau vietomis jo ledo storis yra labai plonas, šlapias ir matyti vanduo.
„Vyras nuėjo iki tos vietos, kur ledas praktiškai baigiasi ir net neįlūžo, o įkrito į vandenį. Turėta lazda jam nepadėjo. Išgirdę pagalbos šauksmą pirmieji padėti atskubėjo vietos gyventojai, tarp jų ir du Inturkės ugniagesių komandos savanoriai. Jie bandė įvairiomis parankinėmis priemonės, lentomis ir laiveliu, pasiekti skendusįjį. Tačiau sąlygos buvo tokios sunkios, kad jiems to padaryti nepavyko. Negana to, vienas gelbėtojas pats apie 40-50 metrų nuo kranto įlūžo į vandenį ir teko jį patį gelbėti", - pasakojo R.Pumputis.
Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovą vakar „Vakaro žinių" skambutis užklupo prie Molėtų centre esančio ežero, kuriame ugniagesiai rengė pratybas. Nors jo ledas buvo šlapias, ant jo meškeres į eketes buvo sumerkę trys žvejai.
„Baigsiu kalbėti ir eisiu juos drausminti. Juk yra nesaugu. Tačiau kiek protintum, kiekvienais metais tas pats. Žmonės nesisaugo patys ir dar, nelaimės atveju, rizikuoja gelbėtojų gyvybėmis. Nelaimė gali įvykti kiekvieną akimirką. Šiemet ledas yra pavojingas ir apgaulingas, nes pirmiau sulaukėme sniego, o ne šalčio", - įspėjo R.Pumputis.
Nuo metų pradžios šalies ugniagesiams vandenyje jau teko atlikti dvylika gelbėjimo darbų. Gelbėtojai primena, jog ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 centimetrai. Toks ledas jau išlaiko žmogų. Tačiau, kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 centimetrų. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšąla medžių šakos, lentos ir kiti daiktai, taip pat arti krūmų, medžių, nendrių. Netvirtas ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliukai, vanduo iš gamyklų, yra šaltinių. Ypač atsargiems reikia būti ir prie kranto, nes čia ledas silpnesnis ir jame gali būti įtrūkimų. Ledas labai pavojingas ir atodrėkių metu.