Garso įrašas teismuose keičia rašytinį posėdžių protokolą. Tokia tvarka, nagrinėjant civilines bylas, įvedama nuo šių metų pradžios.
Kiekvienas žodinis civilinės bylos nagrinėjimas bus fiksuojamas tik teismo posėdžio garso įrašu. Jis bus laikomas teismo posėdžio protokolu, tuo tarpu rašytinis teismo posėdžio protokolas nebus rašomas. Dalyvaujantys byloje asmenys turės teisę susipažinti su teismo posėdžio garso įrašu.
Tuo tarpu baudžiamajame procese garso įrašas nebebus naudojamas vien tik administravimo tikslais, o taps sudėtine posėdžio protokolo dalimi. Susipažinti su teisiamojo posėdžio garso įrašu ir daryti jo kopijas turės teisę visi bylos nagrinėjimo teisme dalyviai.
Siekiant užtikrinti garso įrašo tinkamumą, visi proceso dalyviai turės prisistatyti, nepertraukinėti vienas kito, kalbėti pakankamai garsiai ir aiškiai.
Kaip teigiama Kauno apylinkės teismo pranešime, garsas ir dalyvių pasisakymai balsu tampa labai reikšmingi tiek bylos nagrinėjimui, tiek teisiniam faktinių aplinkybių tyrimui. Svarbu, kad būtų galima aiškiai identifikuoti pasisakančius proceso dalyvius, kad būtų laikomasi kalbos ir bendravimo kultūros, norint ateityje išvengti ginčų dėl garso įrašo tinkamumo.
Kūno kalba, palinksėjimai, gestai netenka reikšmės. Aiški ir artikuliuota kalba padės ne tik užtikrinti efektyvų bylos nagrinėjimą, bet ir pasitarnaus patiems proceso dalyviams.