Plataus visuomenės atgarsio sulaukusio konflikto byloje pagarsėjęs vilnietis apeliacinės instancijos teismui išmetė ir tokią „kortą" - esą ikiteisminio tyrimo pareigūnai, prokurorė ir pirmosios instancijos teismas buvo neigiamai nusiteikę LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir translyčių) atžvilgiu.
Pažeidė viešąją tvarką
Trečiadienį paskelbtas Vilniaus apygardos teismo sprendimas mažai kuo gali pradžiuginti už įžūlų išpuolį prieš Lietuvos šeimų sąjūdžio (LŠS), Krikščioniškosios kultūros instituto protesto akcijų dalyvius nuteistą 29 metų vilnietį Lauryną Laurinavičių.
Teisėjų kolegija, išnagrinėjusi jo apeliacinį skundą, nutarė, kad apylinkės teismas pagrįstai pripažino, jog šio vyro veiksmuose yra viešosios tvarkos pažeidimo sudėties požymiai.
Kaip rašė „Vakaro žinios", pernai gruodį Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė, kad L.Laurinavičius įžūliu elgesiu demonstravo nepagarbą aplinkiniams, aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį bei tvarką.
Bylai pradžią davė jo „performansas", nuskambėjęs pernai birželio 8 d. sostinėje vykusių LGBT eitynių metu, kai LŠS, Krikščionių sąjunga bei Krikščioniškosios kultūros institutas surengė protesto akcijas.
Nepadoriai šoko ir mušėsi
Teismas nustatė, kad po 16 val. Katedros aikštėje L.Laurinavičius priėjo prie LŠS susirinkimo dalyvių ir vėliavos kotu smogė į moters laikytą išskleistą skėtį, kuris nuo smūgio sulūžo. Paskui, žodinio konflikto metu, kitam asmeniui kumščiu trenkė į veidą, dėl ko vyras nukrito.
Anot nukentėjusiųjų, jis LGBT spalvų vėliava mojavo ir labai arti jų veidų, demonstravo nepadorius judesius, orientuotus į lytinį organą, į veidus pūtė dūmus, rėkavo įžeidžiančias frazes.
Bylos duomenimis, L.Laurinavičius apie16.20 val. Odminių skvere priėjo prie „Krikščioniškosios kultūros instituto susirinkimo dalyvių ir, anot teismo, nepadoriai šokdamas, neretai iššaukiančiai atsukdamas sėdmenis, darydamas lytinį aktą imituojančius judesius, apnuogindamas savo kūną, vadindamas dalyvius pedofilais, juos provokavo.
Teismas nustatė, kad paskui L.Laurinavičius parvertė prie dviračiu atvažiavusį vyrą, jam atsikėlus dar kartą pargriovė bei keletą kartų smūgiavo.
Nedemonstravo nuogo užpakalio
LGBT eitynių dalyviui buvo skirta 1 metų laisvės apribojimo bausmė. Jis įpareigotas dalyvauti elgesio pataisos programoje, neatlygintinai išdirbti 40 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus žmonėmis, neįgaliaisiais ar pan., bausmės atlikimo laikotarpį įpareigotas dirbti ar registruotis Užimtumo tarnyboje, neišvykti iš gyvenamosios vietos.
Trims nukentėjusiesiems skirta iš viso atlyginti per 1,3 tūkst. eurų žalą.
L.Laurinavičius paprašė panaikinti arba sušvelninti bausmę. Kaip skelbė „Elta", vyras aiškino, kad baudžiamojon atsakomybėn nėra traukiami tango ar lambados šokėjai: „Nedemonstravau lytinių organų ar nuogo užpakalio."
L.Laurinavičius apygardos teismui tvirtino, kad jis yra geras žmogus: „Buvau išėjęs pasilinksminti į meilės tolerancijos šventę. Jie mane išprovokavo, aš nesimušiau, kol nebuvau užpultas. Aš nuolat aukoju visiems, atlyginimu menku dalinuosi su visais."
Išmetė ir LGBT „kortą"
Kaip informavo apygardos teismas, teisėjų kolegija nesutiko su apelianto argumentais, kad, net jeigu ir buvo padarytas viešosios tvarkos pažeidimas, tai buvo nedidelis, vertintinas pagal Administracinių nusižengimų kodeksą.
Taip pat nepritarta L.Laurinavičiaus pozicijai, kad policininkai, prokurorė ir pirmosios instancijos teismas buvo neigiamai nusiteikę LGBT dalyvių atžvilgiu ir tai esą rodė jų šališkumą.
Apygardos teismas nustatė, kad paskirta tinkama bausmė, tačiau pakeitė nuosprendžio dalį dėl neatlygintino 40 valandų darbo, sumažino dviejų nukentėjusiųjų civiliniai ieškiniai, nes ieškovai neįrodė, kad padaryta būtent tokio dydžio žala.