respublika.lt

Sukčiai ir plėšikai ateidavo „patikrinti“ pinigus – dabar išgirdo nuosprendį

Publikuota: 2023 vasario 07 15:27:00, Vytas VARUNGIS
×
nuotr. 1 nuotr.
Pixabay nuotr.

Apsimetę policininkais bei įstaigų darbuotojais nusikaltėliai žmones įtikindavo, kad namuose laikomi eurai gali būti padirbti, o po to pinigus išviliodavo arba atimdavo. Bendra nukentėjusiųjų patirta žala siekia 77 830 eurų.

 

Du jau sėdi už grotų

Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį byloje, kurią tiriant išaiškintos 52 nusikalstamos veikos - sukčiavimai, plėšimai, neteisėtas elektroninės priemonės įgijimas ir panaudojimas, policijos pareigūno vardo pasisavinimas, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimas ir kt. Nuteisti šeši organizuotoje grupėje veikę asmenys.

Kaip nurodė prokuratūra, nusikaltimų darymo metu laisvės atėmimo bausmes atliekantiems dviem 40 metų ir 34 metų vyrams teismas skyrė subendrintas 13 metų 4 mėnesių bei 13,5 metų laisvės atėmimo bausmes. 45 metų kaltinamajam skirta 13 metų nelaisvės.

Du 29 ir 25 metų vyrai už grotų privalės praleisti po 5 metus, o moteriai skirta 2 metų laisvės apribojimo bausmė. Nuteistoji įpareigota dalyvauti elgesio pataisos programoje.

Teismas tenkino nukentėjusiųjų civilinius ieškinius dėl žalos atlyginimo už bendrą 81 519 eurų sumą.

Ikiteisminį tyrimą atliko gausios teisėsaugos pareigūnų pajėgos - Klaipėdos apskrities policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Vilniaus ir Tauragės apskričių policijos ir Kalėjimų departamento pareigūnais. Tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorai.

Nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Išgalvodavo istorijas

Tyrimas pradėtas 2019 m. sausį, kai į Palangos policijos pareigūnus kreipėsi 65 metų moteris, nukentėjusi nuo sukčių. Ji nurodė, kad jai į namus paskambino nepažįstamas asmuo, prisistatė policijos pareigūnu, aiškino, kad neva per inkasavimą banke buvo aptikta daug padirbtų pinigų, todėl reikia patikrinti moters namuose turimus eurus, ar jie esantys tikri.

Į nukentėjusiosios namus atėjęs nepažįstamas asmuo apgaulės būdu išviliojo 700 eurų ir pasišalino. Iš viso per 2019 m. kaltinamieji įvykdė 7 panašaus pobūdžio nusikalstamas veikas Palangoje, Tauragėje ir Plungėje. Jas tęsė ir 2020 m. - įvykdė dar 7 nusikalstamas veikas Tauragėje, Plungėje, Kėdainiuose bei Kėdainių, Skuodo ir Kretingos rajonuose.

Bylos duomenimis, 2020 m. sausį į Tauragės apskrities policiją kreipėsi 83 metų moteris, nukentėjusi panašiomis aplinkybėmis. Pareigūnams ji pasakojo, kad jai paskambinęs nepažįstamas asmuo taip pat prisistatė policijos pareigūnu, nurodė, kad reikia patikrinti namuose laikomus grynuosius, ar jie nėra padirbti. Atėjęs nepažįstamasis apgaulės būdu tąkart pasisavino 600 eurų.

Skambindavo iš kalėjimo

Teismas konstatavo, kad skambindami galimoms aukoms kaltinamieji prisistatydavo ne tik policijos pareigūnais. 2020 m. balandį Salantuose gyvenančiai 90 metų sutuoktinių porai paskambinę asmenys prisistatė esantys elektros tinklų darbuotojai, aiškino, kad senoliai už elektros energiją yra atsiskaitę neva padirbtais pinigais, todėl reikia patikrinti visus namuose laikomus pinigus. Atvykęs nepažįstamas vyras pareiškėjams į akis papurškė ašarinių dujų, pagrobė net per 31 tūkst. eurų ir pasišalino.

Teismas konstatavo, kad du iš kaltinamųjų, atliekantys laisvės atėmimo bausmes, skambindavo savo aukoms, prisistatydavo įvairių įstaigų darbuotojais, įtikindavo, kad namuose laikomi pinigai gali būti padirbti ir kad juos būtina patikrinti. Kiti kaltinamieji ateidavo ir išviliodavo ar pagrobdavo įvairias pinigų sumas.

Nustatyta, kad prie nusikalstamų veikų prisidėjo ir 35 metų moteris, kuriai buvo perduodama dalis iš nusikalstamų veikų gautų pinigų. Jis pinigus pervesdavo tiek organizuotos grupės organizatoriui, tiek pastarojo nurodytiems asmenims. Skaičiuojama, kad bendra nukentėjusių žmonių patirta žala siekia 77 830 eurų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
10
F

Dienos klausimas

Ar jums darosi neramu dėl klimato kaitos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „TikTok"?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0 +4 C

+5 +9 C

 

+4 +9 C

+6 +10 C

+7 +11 C

 

+8 +13 C

0-5 m/s

0-7 m/s

 

0-8 m/s