Net ir rami Baltijos jūra gali būti mirtinai pavojinga. Tuo labiau kai į ją brendama nežinomoje vietoje. Užvakar vakare prie Karklės rastas nuskendęs Telšių gyventojas. Jaunas vyras vienas maudėsi ties „laukiniu“, gelbėtojų neprižiūrimu, paplūdimiu. Šią vasarą jūra pareikalavo jau trečiosios aukos.
Pirmadienio vakarą, apie 17.33 val., bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie Palangos paplūdimyje, ties Nemirseta, rastą nuskendusio žmogaus kūną be išorinių smurto žymių. Į įvykio vietą pasiųsti kurorto gelbėtojai greitai suprato, jog yra suklaidinti. Skenduolis aptiktas prie Karklės kaimo, Klaipėdos rajono teritorijoje.
Dėl paplūdimyje rastų dviejų dviračių kilo įtarimas, kad galėjo nuskęsti du žmonės. Tačiau tai nepasitvirtino. Nustatyta, kad 27 metų Telšių gyventojas Baltijos jūroje maudėsi vienas. Jo drabužiai, mobilus telefonas ir asmens dokumentai rasti už maždaug 300 metrų nuo kūno. Neatmetama galimybė, kad tragiška nelaimė galėjo įvykti dar sekmadienio vakarą ar pirmadienio naktį. Ilgai vandenyje išbuvęs kūnas į krantą išplautas tik sustiprėjus srovėms ir padidėjus bangavimui. Klaipėdos apskrities VPK pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
Telšiškis maudėsi ties vadinamuoju laukiniu paplūdimiu, kuriame gelbėtojai nebudi. Pasak Palangos gelbėtojų vado Jono Pirožniko, nuo arčiausiai Nemirsetoje esančio gelbėtojų posto iki šios vietos yra apie 8 kilometrai.
Tarp Klaipėdos ir Palangos esančioje gelbėtojų neprižiūrimoje pajūrio atkarpoje įvyksta jau ne pirma tokia nelaimė. J.Pirožniko teigimu, reikia pačių žmonių klausti, kodėl jie rizikuoja gyvybėmis ir maudynėms jūroje renkasi nežinomas vietas.
Šių metų vasarą Baltijos jūroje jau nuskendo trys žmonės. Pirmąja auka pačioje liepos pabaigoje tapo Kuršių nerijoje svečiavęsis 64 metų Vokietijos pilietis. Užsienietis taip pat nusprendė išsimaudyti ties Juodkrantės esančiu „laukiniu“ paplūdimiu. Vietoje, kurioje tokių nelaimių būta ir anksčiau. Tądien oficialiuose Neringos paplūdimiuose dėl didelio jūros bangavimo maudytis buvo draudžiama. Šio mėnesio pirmąjį savaitgalį 55 metų vyras nuskendo Šventojoje, ties molu. Gelbėtojai jį iš vandens ištraukė ir dar bandė gaivinti, tačiau nesėkmingai. Ties Klaipėdos ir Palangos paplūdimiais kol kas tragiškų nelaimių išvengta.
Išgelbėtus jūroje skendusius žmones pajūrio gelbėtojai skaičiuoja dešimtimis. Didžioji jų dalis buvo neblaivūs.
„Jau išgelbėjome keturiolika asmenų. Dešimt iš jų buvo apsvaigę nuo alkoholio“, - „Vakaro žinioms“ sakė J.Pirožnikas.
Pavojai tyko ne tik besimaudančiųjų jūroje. Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovės Vidos Šmigelskienės, nuo metų pradžios ugniagesiai ištraukė 88 skenduolius, tarp jų ir kelis nepilnamečius. Dvylika asmenų jiems pavyko išgelbėti.
„Tikrieji skaičiai yra dar „baisesni“, nes į šį sąrašą patenka tik tie nuskendę asmenys, kuriuos ištraukė būtent ugniagesiai. O kiek dar įvyksta tokių nelaimių, į kurių vietas mes nesame kviečiami“, - sakė V.Šmigelskienė.
Daugiausia žmonių vidaus vandenyse nuskendo Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio ir Kauno apskrityse. Vyrai skęsta keturis kartus dažniau nei moterys, nuskendusiųjų amžiaus vidurkis - 52 metai.