respublika.lt

Recidyvistas terorizavo buvusią sugyventinę

2022 rugsėjo 22 12:08:16
Vytas VARUNGIS

Ne kartą teistas klaipėdietis pametė sveiką protą - persekiojo ir baugino moterį, su kuria nesėkmingai susiklostė santykiai.

×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

 

Kaip pranešė prokuratūra, išnagrinėjęs apeliacinį skundą Klaipėdos apygardos teismas ką tik patvirtino, kad 39 metų uostamiestyje gyvenantis vyras yra kaltas dėl asmens terorizavimo, fizinio skausmo sukėlimo ir turto sugadinimo. Anksčiau ne kartą teistas vyras siunčiamas kalėti 2,5 metų.

Bylos duomenimis, po nesėkmingai susiklosčiusių santykių klaipėdietis, panaudodamas psichinę prievartą, terorizavo bei sistemingai baugino buvusią sugyventinę. Jis moteriai pradėjo siųsti grasinančias ir bauginančias SMS žinutes. Be to, vyras persekiojo buvusią sugyventinę, laukdavo jos viešose vietose ir net atjungė elektros tiekimą nukentėjusiosios bute. Nuteistasis baugino moterį ir jos dukrą mėgindamas naktį patekti į butą per balkoną. Kai kurie grasinimai buvo įgyvendinti - smurtaudamas vyras buvo nežymiai sutrikdęs nukentėjusiosios sveikatą, sugadino jos turtą.

Į teisėsaugos pareigūnus kreipėsi ne tik pati moteris, bet ir šalia gyvenantys, girdėtiems konfliktams abejingi nelikę kaimynai.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi ir valstybinį kaltinimą teisme palaikiusi Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Kristina Blinstrubienė teisme gynė poziciją, kad ne kartą teistam vyrui tikslinga skirti realią laisvės atėmimo bausmę. Pasak prokurorės, kaltinamasis nebuvo kritiškas savo veiksmams, savo agresiją nukentėjusiųjų atžvilgiu jis demonstravo ir bylos nagrinėjimo teisme metu.

Šių metų balandžio 22 d. Klaipėdos apylinkės teismas jau buvo pripažinęs vyrą kaltu dėl jam inkriminuojamų nusikaltimų ir skyręs jam galutinę subendrintą 2,5 metų laisvės atėmimo bausmę. Šį teismo sprendimą nuteistasis apskundė, tačiau dabar grotų neišvengs.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
5
F
  • PASLAUGA: Kėdainių rajono taryba pritarė siūlymui nuo kitų metų sausio 1 dienos pensijos sulaukusius asmenis ir neįgalius keleivius vežioti nemokamai.
  • MOKYKLA: Patvirtintos atnaujintos bendrosios programos, kurios mokyklose bus pradėtos diegti nuo 2023 mokslo metų, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.
  • APSKUNDĖ: Už piktnaudžiavimą nuteistas Seimo narys Petras Gražulis ir jo advokatas Rolandas Tilindis Lietuvos Aukščiausiajam Teismui apskundė nuosprendį.
  • DUOMENIS: Registrų centras, gavęs informacijos apie galimai neteisėtą duomenų disponavimą, penktadienį kreipėsi į teisėsaugą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo - centrą pasiekė informacija apie galimai neteisėtą disponavimą kelerių metų senumo žemės sklypų kadastro duomenimis, tam tikra informacija apie nuosavybės teises.
  • PAJAMOS: Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Europos Sąjungos energetikos ministrų tarybos posėdis Lietuvai buvo sėkmingas, kadangi jame buvo pritarta išlygai, pagal kurią pigiai elektrą gaminančios šalys turės pasidalinti viršplaninėmis pajamomis su ją perkančiomis valstybėmis.
  • BAUDA: Kauno apygardos teismas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną nuteisė Latvijos pilietį ir skyrė jam 7 tūkst. eurų baudą, pranešė prokuratūra.
  • PILIETYBĖ: Seime svarstomas siūlymas, kad siekiant įteisinti dvigubą pilietybę iš Konstitucijos būtų išbraukti jos ribojimai ir perkelti į atskirą konstitucinį įstatymą.
  • ELEKTRA: Seimas atmetė parlamentaro Petro Gražulio pateiktas Elektros energetikos įstatymo pataisas, siūlančias numatyti kompensacijas įmonėms dėl padidėjusių elektros kainų.
  • LAISVĖ: Seimo Laisvės premijų komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus piliečius iki 2022m. spalio 31d. teikti prašymus su siūlomais pretendentais 2022 metų Laisvės premijai gauti.
  • PIENAS: Lietuvoje energijos kainoms pasiekus vienas didžiausių Europoje, pieno pramonei konkuruoti eksporto rinkose tampa labai sudėtinga, teigia sektoriaus atstovai: šių metų pirmąjį pusmetį lietuviškų pieno produktų į ne Europos Sąjungos šalis eksportuota jau 27,7 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu – 34 tūkst. tonų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar Lietuvai reikalinga Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+7 +13 C

 

+5 +12 C

+8 +14 C

+4 +12 C

 

+8 +13 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-8 m/s