respublika.lt

Prokurorai baigė tyrimą dėl narkotikų kontrabandos: radus kokaino, kanapių, trims asmenims pareikšti įtarimai

Publikuota: 2023 sausio 19 10:15:00, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi Klaipėdos AVPK nuotr.

Klaipėdos apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl neteisėto disponavimo dideliu narkotinių medžiagų kiekiu turinti tikslą jas platinti bei kontrabanda atgabenus jas į Lietuvą, praneša Generalinė prokuratūra.

 

Anot prokuratūros, ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus informacijos apie individualią veiklą vykdančio 26 m. Klaipėdos miesto gyventojo galimai vykdomą narkotinių medžiagų platinimą. Šis asmuo anksčiau ne kartą teistas už sukčiavimus, vagystes, viešosios tvarkos pažeidimą, neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.

Teisėsaugos duomenimis, 2022 m. birželio mėn. Šilutėje, Tilžės g., uostamiesčio teisėsaugininkai sulaikė minėtą asmenį, kuris nešėsi iš užsienio valstybės į Lietuvą mikroautobusu atgabentą siuntą su daugiau kaip 70 g grynos narkotinės medžiagos – kokaino.

„Pareigūnams tęsiant tyrimo veiksmus ir atlikus kratas vyro gyvenamosiose vietose, rasta apie 18 g kanapių, kokaino bei elektroninės svarstyklės su kokaino ir kanapių pėdsakais“, – teigiama prokuratūros pranešime spaudai.

Pasak prokoratūros, policijos pareigūnai nustatė dar du minėto vyriškio bendrininkus, įtariama, prisidėjusius prie nusikalstamos veikos. Vienas jų – 28 m. niekur nedirbantis, anksčiau už vagystes, viešosios tvarkos pažeidimą, fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą, transporto priemonės vairavimą, kai vairuoja neblaivus asmuo, teistas Klaipėdos miesto gyventojas.

Kitam 46 m. niekur nedirbančiam įtariamajam buvo paskelbta paieška. 2022 m. lapkričio mėn. minėtas asmuo buvo pargabentas į Klaipėdą, kai jį pagal Lietuvos teisėsaugos institucijų išduotą Europos arešto orderį Lietuvai perdavė Nyderlandų Karalystė.

„Visiems trims asmenims pareikšti kaltinimai dėl didelio narkotinių medžiagų kiekio įgijimo, turint tikslą jas parduoti ar kitaip platinti, bei dėl šių medžiagų kontrabandos į Lietuvą“, – praneša prokuratūra.

26 m. ir 46 m. įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vėliau jiems paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas. 28 m. bendrininkui paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Laikinai apribotos nuosavybės teisės į 26 m. įtariamajam priklausančias pinigines lėšas – daugiau kaip 5 000 eurų, kurie buvo rasti ir paimti kratų metu.

Už narkotinių medžiagų gabenimą per valstybės sieną nepateikiant muitinės kontrolei ar kitaip jos išvengiant arba neturint leidimo, baudžiama laisvės atėmimu nuo 3 iki 10 metų.

Už neteisėtą disponavimą dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu turint tikslą jas platinti numatytas laisvės atėmimas nuo 8 iki 10 metų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Dienos klausimas

Ar pritartumėte siūlymui atsisakyti 1 euro cento ir 2 euro centų monetų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „TikTok"?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+4 +10 C

+3 +7 C

 

+1 +5 C

+6 +13 C

+4 +8 C

 

+2 +5 C

0-7 m/s

0-5 m/s

 

0-6 m/s