respublika.lt

Programišiai buvo perėmę „Garmin“ valdymą: kalbama apie išpirką

(0)
Publikuota: 2020 rugpjūčio 03 06:55:29, Justina GAFUROVA
×
nuotr. 4 nuotr.
EPA-Eltos nuotr.

Pasaulinio garso gamintojas „Garmin“ pateko į kibernetinių nusikaltėlių akiratį. Prieš kelias dienas kibernetinės atakos metu buvo perimtas tarnybinių stočių valdymas, dėl to buvo sustabdytos visos paslaugos ir gamyba. Kalbama, kad valdymą gamintojas susigrąžino tik po solidžios išpirkos sumokėjimo.



Liepos 23 d. „Garmin“ išmaniųjų laikrodžių, GPS ir kitų įmonės gaminių vartotojai galėjo pastebėti, kad jų įrenginiai nesinchronizuoja duomenų, o „Garmin“ interneto svetainė neveikia. Įmonė vartotojus informavo, kad stengiasi pašalinti trikdžius, tačiau nepranešė, kodėl jie atsirado. Buvo sustabdytos visos paslaugos ir gamyba, nedirbo skambučių centras, interneto svetainė, mobiliosios aplikacijos, interneto pokalbių programos ir elektroninis paštas. Taip pat buvo išjungta „Garmin Connect“ paslauga, kuria naudojasi išmaniųjų laikrodžių savininkai, norėdami sinchronizuoti treniruočių duomenis su išmaniaisiais įrenginiais. Tai taip pat paveikė „Garmin“ sistemas „FlyGarmin“ bei „Garmin pilot“, kurias naudoja pilotai.

Tik kitą dieną buvo atkurtas sistemų veikimas ir vartotojai vėl galėjo naudotis savo gaminiais, kaip įprasta. O įmonė atsakė į kalbas ir nebeslėpė, kad tapo kibernetinės atakos auka. „Liepos 23 d. „Garmin Ltd.“ nukentėjo nuo kibernetinės atakos, kuri užšifravo kai kurias mūsų sistemas. Dėl to turėjome sustabdyti didelę dalį mūsų teikiamų paslaugų. Dabar galime pranešti, kad visos sistemos ir paslaugos vėl veikia. Tačiau kai kurioms funkcijoms vis dar taikomi laikini apribojimai. Tikimės, kad į įprastą režimą galėsime grįžti artimiausiomis dienomis“, - praneša „Garmin“.

Gamintojas patikino, kad neturi jokių duomenų, kad programišiams būtų pavykę pasiekti vartotojų asmeninius duomenis. Skelbiama, kad nei mokėjimų informacija, nei klientų asmeniniai duomenys nebuvo prarasti ar pavogti.

Bendrovė oficialiai neskelbia, jog atgauti sistemų valdymą galėjo tik sumokėję išpirką programišiams. Tačiau tokie bendrovės darbuotojų pranešimai pasirodė socialinėje erdvėje. O portalas „BleepingComputer“ skelbia, kad programišiai už stočių valdymo grąžinimą pareikalavo 10 mln. JAV dolerių išpirkos.

„Vakaro žinios“ susisiekė su „Garmin“ centriniu biuru, tačiau atstovai patikino, kad pakomentuoti kalbų apie išpirkos sumokėjimą negali. Kartu įmonė teigia, jog jokių finansinių nuostolių dėl patirtos kibernetinės atakos nepatirs.

Kiek anksčiau šiais metais užsienio valiutų kompanija „Travelex“ taip pat tapo programišių auka. Į bendrovės programas įsilaužę kibernetiniai nusikaltėliai pareikalavo 6 milijonų JAV dolerių išpirkos. Įmonei prireikė beveik savaitės sistemų atstatymui, tačiau nepranešama, ar „Travelex“ sutiko sumokėti reikalautą išpirką.

„Garmin Ltd.“ yra registruota Šveicarijoje, o pagrindinės bendrovės dukterinės įmonės veikia JAV, Taivane ir Jungtinėje Karalystėje.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar Lietuva turėtų vėl plėsti branduolinę energetiką?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +18 C

+10 +17 C

+14 +21 C

+17 +23 C

+15 +22 C

+20 +26 C

0-5 m/s

0-7 m/s

0-5 m/s