respublika.lt

Policija sunaikino nusikalstamą susivienijimą „Džerkiniai“: sulaikyta 13 asmenų

2022 lapkričio 25 13:30:00
Eltos inf.

Policija teigia atlikusi vieną didžiausių pastarojo metų tarptautinės apimties operacijų, kurios metu buvo sunaikintas nusikalstamas susivienijimas „Džerkiniai“. Buvo sulaikyta 13  asmenų, iš kurių 6 – užsienio valstybėse, teigia policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas.

×
nuotr. 7 nuotr.
Policijos spaudos konferencija. Eltos nuotr.

 

„Norėjome pranešti apie šią savaitę įvykusią sėkmingą didelės apimties tarptautinės operacijos realizaciją, kurios metu turbūt buvo suduotas galutinis ir stipriausias smūgis labai aukšto pavojingumo nusikalstamam susivienijimui, kuris savo šaknis kelia iš Kauno, pavadinimu – „Džerkiniai“, – penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė A. Paulauskas.

A. Paulauskas teigia, kad tarptautinės operacijos metu buvo sulaikyta 13 asmenų: 7 asmenys sulaikyti Lietuvoje, likę nariai – kitose ES valstybėse.

„Tai tikrai yra geras ilgai trukusios operacijos finišas ir, matyt, padarys didžiulę įtaką ateičiai, kalbant apie narkotinių medžiagų prekybą, kontrabandą. Nes būtent šios organizuotos nusikalstamos grupuotės vienas pagrindinių tikslų buvo vykdyti narkotinių medžiagų kontrabandą ES ir už ES, žinoma, ribų“, – džiaugėsi A. Paulauskas.

Pasak jo, ši operacija būtų neįmanoma be labai glaudaus Lietuvos policijos, Kriminalinės policijos biuro, Generalinės prokuratūros, dešimties valstybių teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo ir glaudaus koordinavimo, kurį vykdė Europolas ir Eurojustas.

„Tai dar kartą parodo, kad ES agentūros geba puikiai užtikrinti puikų koordinavimą ir suvienyti teisėsaugos organizacijų, institucijų jėgas, kovojant su organizuotu nusikalstamumu“, – akcentavo A. Paulauskas.

Operacijos metu, pasak jo, buvo atliktos 36 kratos, rasta 13 tonų įvairių narkotinių medžiagų, taip pat ginklai, pinigai, kiti vertingi daiktai.

„Tai įtariamieji, kurie yra sulaikyti ES, matyt, artimiausiu metu įvyks ekstradicijos, jie bus gražinti į Lietuvą. Ir ikiteisminis tyrimas, matyt, kad bus toliau tęsiamas ir tikimės, kad bus sėkmingai perduotas į teismą“, – sakė jis.

Pasak Lietuvos Generalinės prokuratūros vyriausiojo prokuroro Artūro Urbelio tyrimą prokuratūra, kartu su Kriminalinės policijos biuru, pradėjo praėjusiais metais.

„Nustatytas galimai veikiantis nusikalstamas susivienijimas, kurio pagrindinė veikla buvo vykdyti narkotinių medžiagų kontrabandą ir jų platinimą Europos Sąjungoje ir Lietuvoje“, – žurnalistams sakė jis.

Prokuratūros atstovo teigimu, šiuo metu tiriamos 9 nusikalstamos veikos, yra 12 įtariamųjų, kuriems įteikti pranešimai apie įtarimus arba jie yra pripažinti įtariamaisiais. Jų amžiaus vidurkis siekia apie 45 metus, informavo prokuroras.

„Atitinkamai, būtent minimos operacijos vienas uždavinių buvo sulaikyti 7 įtariamieji Lietuvoje, iš kurių šešiems buvo skirti (…) suėmimai nuo 1 iki 3 mėnesių, vienam įtariamajam teismas skyrė nešioti apykojį“, – teigė A. Urbelis.

Anot jo, įtariems nusikalstamo susivienijimo lyderiams gresia laisvės atėmimas nuo 10 iki 20 metų arba iki gyvos galvos. Už neteisėtą disponavimą itin dideliais narkotinių medžiagų kiekiais įtariamiesiems taip pat gresia 10–15 m. trukmės įkalinimo bausmės.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
39
F
  • SKUNDAS: Valstybinei mokesčių inspekcijai ir pagrindiniam „Vilniaus prekybos“ akcininkui Nerijui Numai pasiekti taikų susitarimą dėl nesumokėtos milijoninės verslininko gyventojų pajamų mokesčio skolos sutrukdė skundas prokurorams dėl galimo tokio sandorio žalos viešajam interesui.
  • DIPLOMATAS: Ketvitradienį į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasados Lietuvoje atstovas - jam įteikta nota, skelbianti vieną ambasados darbuotoją nepageidaujamu asmeniu Lietuvoje už veiklą, nesuderinamą su diplomato statusu.
  • TEISĖJAS: Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl prof. dr. Egidijaus Šileikio skyrimo vyriausiojo administracinio teismo teisėju ir priėmė jo priesaiką.
  • NAFTA: Europos Sąjungos svarstoma viršutinė kainų riba Rusijos eksportuojamai naftai yra per aukšta, sako premjerė Ingrida Šimonytė - tačiau kokia turėtų būti ši riba, ji neįvardijo.
  • KAINA: Jokio nepriklausomo elektros tiekėjo nepasirinkusiems gyventojams garantinio tiekimo paslauga gruodį, palyginti su lapkričiu, brangsta 14,7% iki 43,6 centų už kilovatvalandę (kWh) (lapkritį – 38 ct/kWh), skelbia „Energijos skirstymo operatorius“.
  • ATOSTOGOS: Anksčiau galiojusi tvarka, kai vieni vaiką iki 14 metų auginę pareigūnai negaudavo papildomų kasmetinių atostogų, prieštaravo Konstitucijai - tokį sprendimą priėmė Konstitucinis Teismas.
  • LAUREATĖS: Paskelbtos 2022 m. Meilės Lukšienės premijos mokslininkams konkurso laimėtojos - jomis tapo prof. habil. dr. Jūratė Baranova (po mirties) ir prof. dr. Lilija Duoblienė.
  • PAKUOTĖS: Europos Komisija siūlo griežtinti reikalavimus pakuotėms, numatant, kad visos jos Bendrijoje nuo 2030-ųjų galėtų būti perdirbamos - ant pakuočių turėtų atsirasti ir naujas specialus žymėjimas, palengvinantis jų rūšiavimą.
  • ANIMACIJA: Gruodžio 1 d. 11 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje prasideda tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ - programoje numatyta trylika seansų, per kuriuos išvysite pačius naujausius viso pasaulio animacinio kino kūrėjų filmus.
  • SĄSAJOS: Seimo Ekonomikos komitetas ketvirtadienį su Susisiekimo ministerijos atstovais ir „Lietuvos geležinkelių“ grupės įmonių vadovais aiškinsis grupės bendrovių sąsajas su Rusija ir Baltarusija.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pastebite kai kurių vaistų trūkumą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-10 -4 C

-7 -2 C

 

-3 -1 C

-8 -2 C

-3 -1 C

 

-1 0 C

0-3 m/s

0-3 m/s

 

0-4 m/s