Dar prieš sūnui gimstant, Panevėžio gyventoja žinojo, kad ne tik nenori jo auginti, bet ir tikrai nesiruošia to daryti. Tačiau kraupiai prasidėjusioje ir teismą pasiekusioje tamsioje istorijoje atsirado silpnas šviesios vilties spindulėlis. Bendrabučio laiptinėje sušalti paliktas mažylis išgyveno, o atsitokėjusi jauna moteris bando tapti ne tik jo gimdytoja, bet ir tikrąja mama.
Panevėžio apygardos teismas išnagrinėjo dėl vaiko palikimo ir sunkaus jo sveikatos sutrikdymo iškeltą baudžiamąją bylą. Kalta dėl šių nusikaltimų padarymo pripažinta 32 metų panevėžietė. Nors grėsė realus laisvės atėmimas (minimali bausmė - dveji metai nelaisvės), moteris belangės išvengė.
„Įvertinęs kaltinamosios asmenybę, jos pavojingumą, socialinės reabilitacijos ir resocializacijos galimybes, atsižvelgęs į bausmės paskirtį bei kitas nustatytas aplinkybes, teismas sprendžia, kad bausmės tikslus galima pasiekti kaltinamosios neizoliavus nuo visuomenės, o taikant probaciją" - konstatavo teisėja Jolanta Raščiuvienė.
Moteris pripažino savo kaltę ir nuoširdžiai gailėjosi. Jai skirta švelni bausmė - laisvės apribojimas dvejiems metams. Nuosprendžiui įsiteisėjus, privalės pusę metų lankytis pas psichologą ir tiek pat laiko dalyvauti elgesio pataisos programoje. Taip pat teks neatlygintinai išdirbti 150 valandų įstaigose, kurios rūpinasi pagalbos reikalingais žmonėmis, susirasti darbą arba jo netekus užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje.
Nukentėjusiam kūdikiui teismas iš mamos priteisė 5000 eurų neturtinei žalai atlyginti. Byla nagrinėta uždaruose teismo posėdžiuose.
Atliktoje socialinio tyrimo išvadoje nurodoma, kad nuteistoji supranta poreikį laikytis visuotinai pripažintų vertybių, o jos pakartotinio nusikalstamumo rizika - žema. Atsižvelgta ir į tai, kad moteris noriai bendradarbiauja su socialiniais darbuotojais, nuosekliai lanko psichologo konsultacijas ir pozityvios tėvystės kursus, bando kurti ryšį su vaiku bei kas mėnesį perveda pinigus jo išlaikymui.
Teismo nuomone, teisingumą įgyvendinti šiuo atveju galima paskyrus švelnesnę bausmę, nei numato įstatymas. Net ir minimali laisvės atėmimo bausmė, kuri numatyta už sunkų sveikatos sutrikdymą, prieštarautų teisingumo principui ir bausmės paskirčiai.
Anksčiau su teisėsauga bėdų neturėjusios panevėžietės gyvenimas kardinaliai pasikeitė praėjusiųjų metų birželio 15-ąją, kai ankstų rytą vieno Panevėžio bendrabučio antrojo aukšto laiptinės kampe buvo rastas į audeklą suvyniotas vyriškos lyties naujagimis. Šalia jo mėtėsi tamsios spalvos maišas. Manoma, kad jame berniukas ir galėjo būti atneštas į pastatą.
Mažylis buvo labai sušalęs. Dėl jo gyvybės kovojusiems Respublikinės Panevėžio ligoninės Akušerijos skyriaus medikams teko visą dieną šildyti, kad kūnelis pasiektų normalią temperatūrą. Medikai savo darbą atliko puikiai.
Kaip ir Panevėžio apskrities VPK kriminalistai, kurie jau kitą dieną surado mamą. Ji aptikta namuose, blaivi. Pareigūnams labai pravertė visuomenės pagalba. Lemtingąjį rytą viena moteris prasilenkė su iš bendrabučio skubėjusia įtartina jauna pora. Jauna moteris, kurios rankos buvo kruvinos, verkė, o jaunas vyras ją ragino paskubėti. Naujagimis laiptinėje rastas praėjus kiek daugiau nei pusantros valandos.
Sulaikyta panevėžietė iš karto prisipažino. Tikino vaikelį pagimdžiusi viena pati savo namuose. Kūdikį ji nunešė į šalia esantį daugiabutį, nes nenorėjo ir nežadėjo jo pati auginti.