Privačios klinikos ir Respublikinės Šiaulių ligoninės neurologą, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narį Kęstutį Dainių godumu tikrai neapkaltinsi. Tačiau kyšius, nors ir nedidelius, medikas mielai ėmė. Už tai užsidirbo baudą ir teistumą, galintį jam kainuoti politinės karjeros pabaigą.
Apeliacinis skundas nepadėjo žinomam Šiaulių krašto medikui ir politikui K.Dainiui išvengti Temidės rūstybės. Klaipėdos apygardos teismas jį atmetė ir paliko galioti 62 metų vyrui nepalankią nutartį.
Praėjusiųjų metų vasarį Šiaulių apylinkės teismas K.Dainių pripažino kaltu paėmus tris kyšius. Už tai jam skirta 4519,20 eurų bauda ir valstybės naudai konfiskuoti, kaip kyšis paimti pinigai. Kyšių vertė - 20, 20 ir 20 eurų.
Privačios klinikos ir Respublikinės Šiaulių ligoninės neurologas, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys vylėsi, jog aukštesnės instancijos teismas jį dėl dviejų kyšio paėmimų išteisins. Medikas tikino, jog trečiojo atvejo neprisimena.
K.Dainių būtų tenkinęs ir kitas variantas. Tuo atveju, jei teismas konstatuos, jog vieną kyšį tikrai paėmė, prašė nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą. Teismo nuosprendžiui įsiteisėjus jis neteks Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario mandato.
Sutaupyti siekė ir už medikų papirkimą nuteisti keturi pacientai. To padaryti jiems taip pat nepavyko. Paliktos pirmosios instancijos teismo skirtos nuo 565 iki 4586 eurų baudos.
Plačiausiai piniginę teks atverti 63 metų Šiaulių nusikalstamo pasaulio legendai Vladui Baranauskui, pravarde Baranis. Už kyšio davimą K.Dainiaus kolegai jam teismas skyrė 2636,20 eurų dydžio baudą. Subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu, paskirta galutinė laisvės atėmimo bausmė šešiems mėnesiams ir 4586,31 eurų bauda. Laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas vieniems metams, įpareigojant šiuo laikotarpiu neišeiti iš namų nuo 22 iki 6 val., jei tai nesusiję su darbu.
Recidyvistu pripažintam V.Baranauskui tai buvo jubiliejinis, dešimtasis, teistumas.
Nusikaltimai 2017 metų pirmojoje pusėje įvykdyti Šiauliuose veikiančioje privačioje medicinos klinikoje, gydytojo darbo kabinete. Kyšiai duoti siekiant įtakoti darbingumo lygio nustatymą, už paruoštus medicininius dokumentus, vaistų išrašymą, įvairias medicinines konsultacijas ir apžiūras.
Įdomiausia tai, kad net trys asmenys, tarp jų ir V.Baranauskas, tai darė visai be reikalo. Teismas konstatavo, kad atlikus patikrinimą dėl jų darbingumo lygio pagrįstumo, nustatyta, jog Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) priimti sprendimai yra teisėti ir pagrįsti. Todėl neteisėti teisiamųjų veiksmai jokios įtakos neturėjo.
Nuteistųjų apeliacinius skundus turėjo nagrinėti Šiaulių apygardos teismas. Tačiau siekiant nešališkumo, jame trijų teisėjų kolegijos sudaryti nepavyko. Tik viena šio teismo teisėja darbe nebuvo susidūrusi su įvairiomis bei gausiomis V.Barnausko bėdomis su teisėsauga.
Ši byla atskirta iš STT vykdyto ikiteisminio tyrimo aiškinantis atvejus, kai pacientams už kyšius NDNT Šiaulių skyriuje buvo nustatomas darbingumo lygis. Iš viso su darbingumo lygio nustatymu susijusiose bylose nuteisti trys šiauliečiai gydytojai, įtarimai dėl gydytojų papirkimo pareikšti kelioms dešimtims pacientų.